Pomoc z temnoty

12. ledna 2011 v 12:48 |  V knihovně/knihkupectví/na netu
Recenze povídky od Memphis, kterou najdete >ZDE<
Napsáno: 2009

Jack Rius byl nejen úspešným detektivem, ale i dobrým otcem. Bohužel on, jeho žena a jejich malá dcerka se stali svědkem přestřelky.
Když se probudí v nemocnici, pamatuje si jen bolest z ztráty své rodiny. Opouští nejen zdi nemocnice, ale i svůj starý život. Teď ho pohání vpřed jen pomsta.
Myslí jen na lidi, co mu zabili ženu a dceru. V hlavě má jen jejich seznam, který postupem let proškrtává. Svět ho teď vidí, jako hmyz. Černou ovci společnosti. Masového vraha, který by měl být předán spravedlnosti.
Jednou zachrání dívku. Mladou dívku, které osud nepřál. Vysvobodí jí ze spárů muže, kterého Katty zná jako svého pasáka. Stačí dvě kulky a patnáctiletá Katty může začít nový život.

O několik měsíců později jsme svědkem jedné z Riusových akcí. Dimitri Petrenko je jeho dalším cílem. Tentokrát ale není sám. Už delší dobu ho doprovází Emma, dívka, které kdysi daroval svobodu. I ona za sebou nechala dřívější život a změnila svůj postoj k světu. Stejně tak i jméno. Rius už pro ní není jen zachránce, ale i mistr, který ji naučil bojovat.
Přeci ale jen je to jeho boj a svůj poslední musí svést sám. Nechává Emmu jejímu osudu a vydává se do New Yorku, kde by měl být poslední člověk na jeho seznamu.

Zde potkává Alfreda Wodena, který mu předloží velmi lákavou nabídku. Pokud zničí centrálu společnosti Valkýra a s ním i Dona Punichella, očistí jeho jméno. Proč to nepřijmout? Nejenže bude volný, ale dokončí i svoji pomstu.
Ve čtyřech krátkých kapitolách se seznámí s touhou po pomstě. Vybral si osud vraha, aby pomstil smrt svých bližních. Je jen otázka jestli boj s osudem vyhraje či ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama