Temnota v nás

12. ledna 2011 v 12:51 | Nelie |  V knihovně/knihkupectví/na netu
Další recenze na povídku od Memphis
>1. část<
>2. část<
Napsáno: 2009

Nápad na povídku byl inspirován filmem Silent Hill s hororovými prvky, které samozřejmě najdeme i zde.
Mladá novinářka Lis Romerová dostane za úkol zjisti, co nejvíc o záhadném městě Silent Hill. Což v překladu znamená Tichá hora, jaký paradox, že? Ale vraťme se k Lis, která rozhodně přijít na kloub nevysvětlitelným zmizením. Do cesty se jí ale připlete malá dívenka a Lis havaruje. Dívenka mezitím zmizí a když Lis zjistí, že ze svého mobilu pomoct nezajistí, vydá se najít automat. Město přece jen udělá čest svému jménu a Lis jen žasne nad tichým prostředím ulic. Nikde ani živáčka, i drobek byste slyšely upadnout. Nakonec se ale přece jen někdo objeví. Holčička v školní uniformě, kterou Lis předtím málem přejela. Dívka ji prosí o pomoct, před těmi, kdo ji tolik ubližují. Než se ale Lis stačí dozvědět víc, dívka znovu zmizí. Její místo zaujmou znetvořené zdravotní sestřičky, které všechnu krásu a půvab nejspíš nechali někde na operačním sále. Místo jehel a milých úsmevu se ohánějí trubkami a ostrými noži. Lis si s nimi celkem poradí.
Celá záhada se začne o trochu více vyjasňovat po návštěvě místního kostela, kde ji jakási stará žena vypráví legendu o démonovi v nevinném dítěti. Sdělí, že jen ona ho může díky jistému krystalu porazit. Najednou se městem rozezní sirény a Lis se ocitne v naprosté tmě. Po vyjasnění a znovu nastolení ticha si Lis může prohlédnou, jakými změnami město prošlo. Údesnými změnami. Krví a bezhlavými těly se to tu jen hemží. Místo normálních lidí se ulicemi procházejí nejrůznější monstra všech velikostí a druhů. Na novinářku už toho začíná být hodně, přesto se vydá ke škole. Cestou město opět naplní pronikavý zvuk sirén a město se ,,očistí,,.
Ve škole se dozví otřesnou skutečnost o dívence, kterou tolikrát během své cesty potakala. Lis stačí ujít několik metrů, aby pochopila, kdo je již zmíněný démon a jak ho dostat z těla malé holčičky.
Na každém řádku povídky se dozvíme něco nového. Pokud vynecháte byť jen slovo, část příběhu se před vámi schová.
Když se nad tím zamyslíme, jméno města Silent Hill si až tolik neprotiřečí s žánrem. Ticho je někdy mnohem děsivější než hluk. Pokud jdete sama, tichou a potemnělou ulicí, jakýkoliv šramot vám vyžene adrenalin do krve. Natolik se vám rozbuší srdce, že i jeho samotný tlukot vám nahání strach.
Závěrem tedy doporučuji počkat na večer a naprosto se odpojit od okolního světa. Nemá přece cenu vstřebávat cokoliv děsivého, pokud vám do pozadí hraje reklama na bělejší prádlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama