Úvod

6. února 2011 v 22:53 | Nelie |  Akademie Slunce
Úvod k nejnovější kapitolové povídce Akademie Slunce
Rok napsání: 2010
Žánr: Fantasy
Obsah: Akademie Slunce, Akademie Měsíce... dvě školy tolik známé a přesto tolik tajemné. Nikdo neví, co konkrétně se tam člověk naučí. Nikdo něví, kde přesně leží. Přesto každý, kdo dostane možnost zde studovat, se vrhne do spárů neznáma a začne zde nový život.


Málokde se dá najít tolik soukromí jako v studijním oddělení naší městské knihovny. Knihy jsou tu pouze prezenčně a počítače tu slouží jen k vyhledávání v knihovním rejstříku. Proto se tu zřídka sejde skupinka více jak dvou lidí.
Já sama jsem tu byla poprvé, nikdy jsem neměla nutkání trávit hodiny obklopena pouze knihami. Dnes mi ale toto klidné a lidmi zapomenuté místečko přišlo vhod.
Prošla jsem kolem stolků u stěn až dozadu k policím s knihami. Zastavila jsem se až u posledního regálu. Obklopena ze tří stran knihami jsem si připadala jak v konzervě. Světlo sem dopadalo jen omezeném množství, ale díky tomu jsem si tu připadala víc v bezpečí než někde na lavičce v parku. Tenhle koutek vytvářel ideální podmínky pro čin, který se chystám spáchat.
Ačkoliv to nebylo nic nelegálního, připadala jsem si trochu jako kriminálnice s taškou plnou ukradených peněz. Pravda byla, že to co mi tížilo svědomí byl kus papíru zastrčený hluboko v mé školní tašce.
Naposledy jsem se rozhlédla kolem sebe a až teprve pak jsem zatáhla za zip tašky. Nahmatala jsem umělohmotné desky, kam jsem si zakládala pracovní
listy ze školy. I přesto, že všechny vypadaly na první pohled do puntíku stejně, věděla jsem přesně kam sáhnout. Na první pokud se mi podařilo vytáhnout onen papír.
Prohlížela jsem si ho snad stokrát, ale pokaždé mě donutil prozkoumat ho znovu a znovu.
Arch velikosti A4 s nadpisem hlásající: Přihláška ke studiu. Z obou stran nápisu byly emblémy školy. Každý jiný a v podstatě oba stejné. Věděla jsem přesně co každý znamená.
V levém rohu byl srpek měsíce uložený v dvojkruhu. V mezeře mezi kruhy se vinul nějaký nápis psaný zřejmě latinsky. Podobný nápis byl obtočen ve stejném dvojkruhu kolem slunce v pravém horním rohu papíru. Oba dva obrázky měly navíc uprostřed podivnou malůvku. Ta u srpku měsíce vypadala jako spirála, jejíž konce se dotýkaly rohu měsíce. Naopak ta uprostřed slunce by se dala vyložit jako hvězda obtočena vinnou révou. To co tomu dodávalo to pravé kouzlo bylo způsob jakým byly znaky vtisknuty na papír. Linie měsíce zářily tmavě modrou barvou, kdežto slunce naopak zlatavou. Tím vším působil ten na první pohled obyčejný papír vznešeně.
Nad význam obou znaků bych si mohla
lámat hlavu měsíce, ale já měla sotva týden. Za týden ode dneška oslavím šestnácté narozeniny, což není nijak zvláštní číslo. Jste o rok starší, možná moudřejší a blíž k úplné dospělosti. Pro nás má mnohem větší význam věk patnácti nebo osmnácti. Tyto čísla něco v životě mladých znamenají. Kdežto pro tohle, pro tuto přihlášku byl důležitý tento věk. Šestnáct let. Jedině v tomto věku jste mohli být přijati na Akademii Slunce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama