Vějíř II - sborník české mangy

7. února 2011 v 20:38 | Nelie |  Mimo mísu
Ať už jste zapálený otaku nebo jen občasný pozorovatel, tento český projekt vás určitě neminul.


Nejdřív vysvětlení, proč II a ne I... sborník číslo I jsem bohužel nečetla, nikdy si nekoupila ani nevypůjčila. Sborník druhý se mi ale dostal pod kůži a to hlavně proto, že je jeho součástí i můj příběh.
V prvním sborníku jsem to zkoušela z vlastní mangou, bohužel neprošla. Neměla jsem dostatečné prostředky ani techniku. Nicméně jsem byla pochválena za příběh a scénář komixu. Proto jsem to druhý rok zkusila z tohoto postu.
Zaslala jsem náčrt příběhu a po pár dnech se mi ozvala křeslířka Tsukisaki. Spolupracovali jsme několik měsíců. Obě jsme měli i jiné povinnosti, školu, práci... bylo těžké to s tím vším skloubit, ale nakonec se vše podařilo. Tsukisaki odvedla při kresb opravdu pořádný kus práce a bez jejího nadání by dílo nebylo tak povedné, jaké je. Opravdu jsem byla nadšená jeho finální verzí.
O dalších pár měsíců později jsme obdržela pět výtisků, které jsem rozdala bližným.
Příběh, na němž komix vznikl, zde najdete také. Jmenuje se V zajetí.
Komix v sborníku má název Sekretářka na prodej. V zadní části knihy pak (bohužel) je i moje fotografie  (stará tak dva roky) a něco málo o mně (už nikdy se nebudu snažit být vtipná).
Jinak celý sborník je opravdu mistrovským dílem, každý si v něm přijde na své. Rozhodně doporučuji.
A pro oprvaud velké fanoušky... Vějíř je i na Facebooku ->CLICK<- I mě tam časem najdete... jméno v infu :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kuro-nii Kuro-nii | Web | 17. února 2011 v 17:50 | Reagovat

Děkuji za tvůj komentíř k desingu, přiznám se taky mám notebook a osobně tenhle styl co mám mi nevadí a promiň za to co teď řeknu vůbec to nemyslém špatně tak si to neber jsem ráda že moje povídky říst chceš, ale já myslím, že na desingu nezáleží, pokud se někomu moje povídky líbí a poku ho třeba nemužeš překousnout, dobrý nápad je si to hodit do wordu

2 nelie-bundan nelie-bundan | 17. února 2011 v 18:14 | Reagovat

Tj, v takovém směru na designu nezáleží, čtení z wordu je sice dobrý nápad, ale nemá to takové kouzlo, jako když čteš z blogu, to se cítíš povídce blíž. V wordu píšu, ale nečtu... pokud nejdou povídky stáhnout.
Nevím jaký názor na ten design mají ostatní, možná by stálo za to se jich zeptat... nebo ne, nechci, aby to působilo nevděčně nebo nevrle :)
Ten design je takové optické kouzlo, světlé odstíny a velký obrázek text hodně utlačují, ale ta povídka je moc dobrá na to, abych k tobě nechodila. Jenom pak třeba po tvé stránce nebrouzdám jako u jiných, ale neva... je to jen můj názor, tak si tím nenech znepříjemnit den :)

3 ♥Nina Black♥ ♥Nina Black♥ | Web | 22. února 2011 v 17:56 | Reagovat

Ahoj potrebujem novu spoluadminku na moj blog...nemala by si zaujem?....ozvi sa prosim :D

4 Itachi-chan Itachi-chan | Web | 19. března 2011 v 23:08 | Reagovat

Dnes jsem si tento sborník koupila a můžu říct, že za ty prachy celkem stál. Je sice pravda, že mi trochu vadí, že to není udělané jako normální manga (myslím tím, že se to nečte zprava doleva), ale jinak je většina příběhů opravdu dobře nakreslená.
Co se týče Sekretářky na prodej, víc se mi líbila originální psaná verze, ale to bude nejspíš tím, že to v knize muselo být krátké. Rozhodně to je ale hezky nakreslené a taky napsané :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama