Floccinaucinihilipilification

23. srpna 2011 v 21:16 | Nelie |  Téma týdne
Hmmm... tak u tohohle se budu muset zamyslet.

***
Floccinaucinihilipilification... je slovo, na tom se všichni shodneme. Nebudu se ho pokoušet vyslovovat, ani napsat (děkuji bohu za ctrl+c), pravděpodobně bych tím zahanbila naši bohemistickou komunitu na MU.

Upřímně... zní to jako lék na bradavice. Nějaká mastička, kapky, tabletky... Vůbec bych se nedivila, kdybych toto slovo viděla napsané na papírku, jak jej nějaká paní podstrčuje slečně za pultem v lékarně.
Jenže jsem vedle jak ta stojatá jedle.

Rozum nepomohl, pomůže strýček google a tetička wiki.
Google mi "vygůglil" pár užitečných odkazů. Je až překvapivé, jak na takovou kravinu reaguje google tolika přímými odkazy, zatímco u jindy primitivních věcí musíte zapojit skrytého Sherloka Holmese.
Tak jdeme na to.

Strýček zatím lenoší na pohovce a nastupuje tetička. Její rozsáhlý slovník nám ne přiliš po lopatě vylíčí význam tohoto slovíčka - našeho drobečka týdne.

Floccinaucinihilipilification použijeme (no, nepoužijeme, pravděpodobně by posluchač usnul nebo zavolal cvokaře) pokud považujeme něco za, je to tedy pro nás, bezcenné. Nedůležité. Bezvýznamné. Prostě bez priorit. Totálně pod nulou na našem TOP seznamu. Taky by jste tak mohli třeba označit tento článek :D (jen směle do toho, čtenáři).

Hned je nám toto slovo milejší. Nikdy ho nepoužijeme. Pravděpodobně na něj hned zapomeneme. Ale co? Díky blog. cz jsme chytřejší. Potlesk pro nás netaře.

Pokud tedy v blízké či vzdálené budoucnosti narazíme na toto slovo, můžeme s hrdostí prohlásit, že ho známe (a pro tentorkát nebudeme kecat). Kamarádům zřejmě vypadnou oči z důlku. Vždyť jejich sluchové ústrojí při tomto slově dobrovolně vypoví svoji službu. A vy se v duchu ďábelsky smějete. Hned máme kýbl IQ navíc a jste Einsteinem skupiny.

Na závěr. Řekla bych, že čím divnější, tím poučnější. Přiznejme si, kdo tohle slovo nevzal do zajetí "kopírovat" a následně ho nevložil do vyhledávače? Už to je polovina úspěchu a my jsme o anglické nejdelší slovo chytřejší.

Nebo to taky může znamenat... že já sakra nenapsala minulej tejde o tom toeleťáku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mili Mili | Web | 23. srpna 2011 v 21:38 | Reagovat

Díky Bohu(tedy spíše tobě):-) za nějaký konečně smysluplný článek na toto téma:-):-)...moc povedené:-)

2 adaluter adaluter | Web | 24. srpna 2011 v 15:12 | Reagovat

Vážně, taky se mi líbí, je to vtipné, smysluplné a O NĚČEM, nikoli o ničem, jako politováníhodné procento všech článků na toto TT.

3 Nelie Nelie | Web | 24. srpna 2011 v 19:28 | Reagovat

Oběma moc děkuju :) Potěšilo mě to :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama