Ďáblící (Sourozenci)

11. září 2011 v 10:27 | Nelie |  Téma týdne
Nenechte se zmást. Nosí masku andílka, ale duši mají zkaženou, jako odleželé mléko. Řeč je o našich sourozencích.

***
Když někoho poznáváme, často se ptáme: ,,Máš sourozence?"... případně, pokud to z jeho monologu tak působí, zeptáme se téměř nevěřícně: ,,Ty máš bratra?"
Ono se to nezdá, ale na odpovědi velmi záleží. ,,Ne" znamená hledání dalšího tématu. ,,Ano" spustí neutuchající snůšku stížností, drbů a jobovek o těchto členech rodiny.

Já jsem jako malá hrozně chtěla mladšího sourozence. A ono se mi to splnilo.
Brášku jsem milovala. Starala se o něj. V devíti letech jsem byla skoro jako začínající maminka.
V hlavě mi utkvělo spoustu vzpomínek. Například: Bratr měl žlutou natahovací hvězdičku, která hrála takovou kolébavou melodii. Měl ji zavěšenou v rohu postýlky. Vždycky, když se vzbudil, zatáhl za hvězdu a my jsme věděli, že je vzhůru. Pokaždé jsem se do pokoje hnala jako první a uviděla jeho velké zářící oči, dva zoubky, šibalský úsměv a zlaté kudrlinky na hlavě. I po těch jedenácti letech to mám stále před očima, jakoby to bylo dnes.

Teď je mu třináct a není roztomilý, do jeho pokoje se ženu leda pokud ho chcu seřvat a jeho oči září jen pokud mi něco provede.
Ano, je to pořád ta samá osoba. Jen se jeho ďábelská dušička vyvíjela a vyvíjela, až je z něj Satan. Ale přesto, jak říká naše mamka, máme jeden druhého rádi. A je to pravda, ačkoliv přiznat si to hluboce bolí :D, udělala byhc pro první poslední. Křičím na něj, občas ode mě schytá facku, ale taky mu pomáhám, promluvím si s ním, starám se o něj a ráda do něj investuju i svoji výplatu (jako posledně, kdy já jsem si s kamarádkou dala 2dl bílého za 30 kč a on pohár za 100 kč :D)

Je to prostě jejich osud, jejich úděl... znepříjemňovat nám život. A zároveň nevědomky dávat najevo svoji lásku a my si ji nevědomky uvědomujeme... což nám zřejmě brání je zabít :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucie Lucie | Web | 11. září 2011 v 10:50 | Reagovat

svatá pravda :) moc hezky napsáno, zajímalo by mě, co si myslí mladší sourozenci o nás, když mi je bereme jako satany :D

2 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 2:14 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama