Den 1.-2.

13. září 2011 v 14:03 | Nelie |  Kniha za čtyři měsíce
Pamatujete na internetoý kurz RENÉ Nekuda? Tak přesně o tom tento "projekt" je. Napsat knihu ve čtyřech měsících.

***
Respketive, mám-li být přesnější, na to máme 112 dní, což je 16 týdnu, což jsou cca 4 měsíce. S tím, že každý den bychom měli napsat minimálně dvě normostrany (1800 znaků včetně mezere x 2).

Jakmile jsem se zaregistrovala, přišel mi email, který mě vítal v kurzu a také informoval o nadcházejícím dnu, kdy má kurz pevně začít. Buďmě tedy připraveni.

Zaregistrovala jsem se 10. 9. 2011.


První email přišel hned v 00:00 - přesní jako hodinky. Jsem noční živočich, takže jsem si ho přečetla ještě za horka. A co v něm bylo? Upřímně už si to nepamatuji. Pořád v sobě mám určitý kousek onoho nadšení, ale hlavní náplň bych musela lovit hluboko v svojí paměti.

Podobně je na tom i včerejšek. z emailů (článků) jsem načerpala spoustu motivace a pozitivní energie, ale ta vydrží tak cca 5 mnt nebo na první napsaný kus práce (což byl u mě většinou komentář k článku).
Kurz vás tedy (prozatím) nakopne, ale nedokope (což, ale asi není halvní náplní).

Kurz má tedy u mě zatím za 3...


Takto hodnotím ale teprve první dva dny. Třetí email už mám sice ve schránce, ale nechávám si ho na večer, kdy i připíšu svoje hodnocení.

A co ty dvě normostrany denně?

No, moje jediné štěstí je, že svoji hl. slečnu (hl. povídku) mám již rozepsanou (znáte ji :)).

Akademie Slunce má prozatím 21 normostran.

Počet napsaných normostran za kurz je 0.

Můj náskok se ztenčil na 17 normostran.


A abych tu nebyla jen za tu zlou, musím říct, že mi kurz vnukl i několik nápadů. Jedna články jsou velmi dobře psané, čtivé... neusnete nad nimi. Nejsou učebnicové, jsou lidské. Člověku s opravdovým spisovatelským srdcem bych řekla velmi blízké :)
Kromě tohoto internetového zpovědníku, si myšlenky zapisuji i do "deníku". I předtím jsem si něco takového vedla. Když jsem psala Plamen duše. Pořád ho mám a je plný poznatků o této povídce.

Dneska jsem šla do papírnictví, abych si koupila nějaký pořádný, tlustý, na moje poznatky z celého mého psaní, ale... nic neměli :( Tak jsem aspoň vyhrala svůj starý, nicméně nedotčený a řekla bych i historický zápisník velikosti A4. Dřívě do něj lidé zapisovali účetnictví nebo tržbu v krámku (když nebyly poč. pokladny, atd...).

V kurzu je přihlášená i moje mamka, která má také náskok, akočliv bych řekla, že ne tak velký. Její skluzy, počty stran, dodám společně s večerním třetím dnem.

Přesto ale kurz stále doporučuji :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama