Den 3.

13. září 2011 v 18:27 | Nelie |  Kniha za čtyři měsíce
Tedy dnešní email :)

***
Tak dnešní email nás měl dokopat k jedinému - najít si svoje téma. Velká věda ;) Já mívám spíš problém si téma vybrat. Tedy, mám jich tolik, že nevím, o kterém psát. Pokud se jedná o delší povídku, trvá mi dlouho nápady rozplést nebo naopak zaplést, aby to nějak fungovalo.

Ke každému emailu je přiložený odkaz na jeden článek. Ale... pod tímto článkem je připojeno doporučení k dalším pěti článkům. Opravdu jediné štěstí, že články jsou smysluplné a velmi čtivé.

A o čem je dnešní hl. článek? O brblání. Včera jsme měli čumět do zdi a dnes i máme sednout a vydávat neurčité zvuky. Osobně radši tohle, než to čumění do blba. Každý si přece občas mluví sám pro sebe a ano, nezapírejte, je to uvolňující. Pokud se teda nahlas neučíte.
I já občas chodím a mluvím si pro sebe, probírám svoje povídky, nebo jak něco udělám. Většinou jsou to opravdu koniny, ale připadá mi, že to člověka naladí.

A další články? Hledání inspirace, to bych řekla, bylo společným tématem. Pořád ale čekám na nějaké instrukce nebo rady. Zatím se to tu hemží jen problémy a jak se jich zbavit.
Např. 5 bloků spisovatele + řešení.
Ano, dnes jsme se dočkali "příkazu" vymyslet téma, ale to je vše. Čekala jsem spíše, jak stvořit hl. hrdinu.

Např. Koupila jsem si knihu o psaní (zahraniční), kde bylo velmi dobře popsáno, jak si vytvořit halvní postavu. Bylo zde několik otázek, na které je nutné odpovědět. A opravdu! Když jste si po sobě dílo přečetli, jistili jste, že máte poskládaného hl. hrdinu.
Takhle podobně se pokračovalo i s dějem, atd...

Zde nás hodně motivují (v kurzu), ale nedokážu si představit začínajícího autora, který má za sebou dejme tomu jen rkatší povídky a nikdy nečetl knihu Jak napsat... a přihlásí se sem. Zatím bych neřekla, že by byl schopný knihu napsat. Měl by nástroje, ale neměl by recept.
Od kurzu jsem čekala, že nás naučí zacházet se slovy, správně vytvořit postavu, na co si dávat pozor, kam dát zápletku, kam ji nedát, jak správně zakončit. Ne přesné isntrukce, ale rady. Možná se ale dočkáme :)

Statistiky:

Já a mamka: Počet normostran 0

Já: Akademie má stále jen 21 normostran

Mamka: Netuším (prozatím :D)

Já: Náskok se zkrátil na 15 normostran

Mamka: No, řekla bych nic moc. Pravděpodobně už jí nic nezbývá.


Ale, nedivím se jí. Patří do té skupiny, kterou jsem popisovala výše. Psát umí, ale nemůže napsat knihu dle vzoru jiné. Říct si, tak tam byla vražda po té aférce, tak bych mohla dát tu nehodu sem.

Kurz si u mě pohoršil na 3-

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama