Den 5.

15. září 2011 v 20:00 | Nelie |  Kniha za čtyři měsíce
Kurz vystrkuje růžky...

***
... ale hned je zase schoval :D

Email se nás ptal, zda máme téma a zda píšeme. Samozřejmě počítá s odpovědí ANO... jak naivní, že? :D

Co dnešní články... začínám mít pocit, že kurz se sekl jménem. Místo ,,Jak napsat knihu" by se měl přetitulovat na ,,Rady pro začínající spisovatele". Proč? Odpověď získáte v názvech článků... tak například:
1. ,,Základní seznam knih o tvůrčím psaní" - no, spíše to vypadá, že nám je rvnou švechny vypsali, bez specifického výběru. No dobře, na začátku je pro velký okruh vždy jedna doporučená kniha. Já se zde nenašla. Následuje dlóóóuhý seznam knih. A pak obálky knih.
A co z toho máme? Maximálně seznam něčeho, co bychom si dle kurzu měli přečíst. Možná pak získáme pocit vinny, že jsme tak neudělali.
Nebo dokonce, velmi zapálení lidé, si tyto knihy koupí a příručky pak doma jen leží.
Co doporučuji já? Výbornou knihu, pardon za reklamu, Jak napsat bestseller. Autor není český, ale kniha je výborná a pro každého spisovatele dle mne velmi užitečná.
A abych naše poradce nenechala u ledu, mohu za sebe doporučit i knihu Třináctá komnata. Obal je černo-růžový a dnes se dá sehnat i v zlevněných knihách. Kniha je trochu hloubavěji napsaná. Návody tu nečekejte. Na povrch vypadá trochu jako tento kurz, ovšem kniha vám nezaručuje knihu za čtyři měsíce :D Rady, ukázky z praxe,... řekla bych, že ideál pro ty, co jsou trochu dál.

2. ,,Seznam literární soutěží v ČR" - Ano, velmi užitečné, ale napříkald pro mě nic nové. Každý spisovatel by měl začít v nějaké literární soutěži, takhle si vás všimnou. Seznamy procházím každý měsíc a hledám nějakou vhodnou mého žánru a typu.
Nicméně mohu dát za tento článek bod. Ovšem, a to vím díky komentáři, seznam naprosto opoměl Fantasy literaturu a pánové i to je literatura. A protože to je můj hlavní žánr, uděluji dvě velká -!

3. ,,Jak napsat knihu ve 3 dnech" - Mám si to číst, nemám? Upřímně se mi do toho moc nechce, ale měla bych. JSem přece poslušná žačka.
Rady dobré i pro delší termín, například i roční časový limit. Tedy nic nového, kromě nabádání, že jakmile si sednete, nevstanete :D Kniha za tři dny... asi něco jako pro opravdové pařmeny prosedět u hry celý den a noc. Člověk by musel být hodně závislý.
Ale aby se neřeklo, i já mám takovéto zkušenosti. Jednou jsem za hodinu napsala povídku o několika stranách. U počíatče proseděla několik hodin a jenom psala... třeba šest hodin v kuse. Za den jsem napsala třeba pět kapitol... 30 stránek... tisíce slov. Tedy jde to, ale pokud nepracujete, nestudujete a nebo nemáte děti :D

No byly zde tuším ještě dva články, ale ty už jsem neotvírala (mám za to pětku v žákovské :D).

Abych kurzu neškodila. Články jsou psané opravdu dobře a poskytují celkem zajímavé rady, ale... no, prostě tam to ale je. Prozatím jsem v tom neviděla nic, co by mě navedlo k napsání knihy za čtři měsíce.
Pokud bych si sama stanovila cíl, že napíšu svoji knihu za čtyři měsíce, byl by tento kurz správnou motivací. Jakýmsi bonusem. Knihu bych nenapsala díky kurzu, ale pokud bych měla čas, jukla bych se, zda tu není něco na odlehčení mysli. Ano, články v kurzu jsou takovým relaxem od psaní.

Pořád ale stále čekám, nicméně...

Kurz má u mne 2-.

To není tak zlý.

Normostrany stále trčí na bodu mrazu, kromě tohoto hodnocení, jsem na psaní nesáhla. A v budoucnu pravděpodobně nesáhnu, protože v pondělí začíná semestr a i moje pošťácká kariéra. V čem vidím plus? Brzy světlo světa spatří povídka z poštovního prostředí >D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama