Den 6.-7.

17. září 2011 v 13:25 | Nelie |  Kniha za čtyři měsíce
Včera jsem nějak neměla síly na psaní (kurzový bůh mě jistě potrestá), ale dnes vše doženu.

***
Včerejší dojmy... minutku stroení, lovím je v paměti. Ach, už vím. V emailu nám kurz radil analyzovat svoji oblíbenou knihu. Respektive ji číst tolikrát, až ji budeme znát od úvodu po epilog. A články k nacházení příběhů, témat, atd... + jedna malá vychytávka zakladatele kurzu a jeho vlastní výtvor: Povídkář.

Je to vskutku šikovná věcička. náhodně vám vybere dvě osoby (věci) + místo, kde se setkají a vy máte za úkol na tyto náhodilé nápady sepsat povídku. POZOR! Používat jen pokud nemáte absolutně šajna, o čem chcete psát. Povídkář vám nevygeneruje vaši představu, jen prostě čistě hází nápady. Mě například vyšlo:,,Co se stane, když se setkají" Nějaká osoba (nepamatuji si) + kondom ,,na místě" to už si také nepamatuji. V paměti mě prostě uvízl ten kondom.
***
Dnešek? Email povedený, co se týče do struktury psaní. Nabádá a radí, jak napsat úspěšně konec. V několika větách, ale přesto úspěšně. Konečně jsem se dočkala :D

Články? Hned ten první nese název: Než začnete psát.
Teď v tom mám trochu zmatek. Vypadá to, že kurz se po týdnu začíná rozjíždět. Stojí to tak i v plánu. První týden budeme hledat všemožné v nemožném. Je ot tak trochu jako zásah z čistého nebe. Ale vítaný.
Teď to tedy skutečně začíná. Musím říct, že pro spisovatele, kteří čelí svému prvnímu velkému dílu, je toto přijatelný postup. První týden se pěkně rozdýcháme a pak si pořádně zacvičíme.

Hodnocení 2++ :)


Normostrany prozatím psát nebudu, protože tuším, že bych dnes i něco napsat mohla. Článk nemám ještě proštudované, nicméně tu čuchám samé dobré věci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama