Ticho

25. září 2011 v 18:25 | Nelie |  Téma týdne
Nebo-li luxus, kterého nám není někdy dodstatečně dopřáno.

***
Ticho je uklidňující. Ticho je relax. Ticho je ráj.
Nebo může být ticho stríznivé. Tichem lze i mučit. Ticho nás může děsit.

Ano, ono samo, neby mi jeho zneužitím, dokáže mnoho. Je už jen otázka individuality, jak na tento pozemský stav reagujeme.

Jak se vlastně ticho definuje? Můžeme říct, že je to časový úsek nerušený ničím zvenčí či zevnitř. Jeho účniky sepak v několika směrech rozcházejí.

Bolí-li nás hlava, je pro nás ticho léčivé. Jsme-li sami a smutní, může nám ticho přitížit. Shodneme se ale na tom, že každý alespoň jednou za život touží po chvilce v absolutním klidu a tichu. Užít si jen sám sebe. Ovšem musíme si také přiznat, že ho není lehké najít.

Absolutní ticho... víme, jak vůbec vypadá? Lze najít místo bez zvuků aut, šustění trávy nebo zpěvu ptáků? Musím říct, že si žádný takový moment nevybavuji. I v knihovně nás může "rušit" ťukání do klávesnice počítače nebo šustění stránek.

Ticho hraje hlavní roli i ve filmu. Například horory jsou položeny na tichém momentu a následném BAF. Řekla bych, že to je to, co nás děsí. To neznámé. To ticho.
Neřekla byhc, že já jsem ten, kdo dokáže plně pochopit význam ticha. To dokáží jen neslyšící, kterým je ticho leckdy i prokletím. Ticho je jejich druhé já. Jejich život.


***
P.S. Je to psané narychlo, abych nebyla druhý týden po sobě bez tématu. Zdá se mi to nedotažené, ale dle mě to není tak špatné. Prosím hodnoťte :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama