Knižní výzva 2012

1. ledna 2012 v 23:18 | Nelie |  Knižní výzva!
aneb zároveň moje novoroční předsevzetí. Ne sice jediné, ale bdue jediné, které hodlám dodržet :D

***
Tenhle projekt jsem našla už před Silvestrem a nadchnul mě.
Vzpoměla jsem si, jak jsem milovala knihy, jak jsem je hltala jednu po druhé. Z knihovny jsem odcházela s třiceti knihami - každý měsíc. To dělá 360 knih ročně. To mi vydrželo cca do 11 let. Pak jsem nastoupila na gymnázium a počet kles tak na cca 150 knih ročně.
A teď?
Práce, vejška... žrouti času. Tak jednou za dva týdny se nad tím pozastavím a zjistím, jak moc mě mrzí, že nemám čas číst. Stejně tak, že nemám čas psát.
U mě jsou tyto činnosti propojené.
Proto se s radostí vrátím do dětství a 360 knih sice přečíst nezvládnu, ale ráda bych řpečetla alepsoň jednu knihu měsíčně (a zaokrouhlíme to nahoru). Je to minimum, pod které odmítám jít. Výše... ano. Pokud půjde zkouškové dobře... zvládnu v únoru dvě nebo i tři knihy.

Nebo si to možná budu počítat na stránky. Protože někdo si zadá 120 knih, ale oproti člověku s například 40 knihami, může mít tenoulinké knížečky o 100 stranách. Zatímco náruživější čtenář si udělil například Shóguna (v jedné knize) - to má prosím vás přes 800 stránek :D a další takové oříšky :D

Prozatím tedy dávám minimum 20 knih za rok. A přidávám stupínky.

Moje minimum

Bronzová medaile


Stříbrná medaile


Zlatá medaile (tak trochu naivní sen :D)

Konkrétní knihy zatím neznám... tedy ne všechny.
Mám ale v plánu přečíst švechny tři knihy Hrabě Monte Christa, přidat k tomu Shóguna (toho za měsíc přečíst bude oříšek a protože byl původně rozdělen na tři knihy, budu ho tak i počítat), zakoupit si Pýchu a předsudek, znovu si přečíst Na větrné hůrce (moje nejoblíbenější kniha).
V semestru Jaro 2012 budu mít spoustu povinné četby do literatury, počítat sem budu ale jen knihy z beletrie... ačkoliv skripta a různé knihy O... musíme taky přečíst do pídě, říkám si, že tady by to mělo být čistě o beletrii.

No, snad jsem se vykecala dost. Moje první kniha bude na 99% Pýcha a předsudek.

Spojím s tím i psaní a svoje další předsevzetí... leden - únor -> každý týden jedna kapitola; březen- duben -> každé dva týdny jedna kapitoly; květen - červen -> budu ráda za kapitolu měsíčně; červenec a srpen -> 1 až 2 kapitoly týdně; září - listopad -> jedna kapitola za dva týdny; prosinec -> dohnání restů

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ells Ells | Web | 2. ledna 2012 v 9:35 | Reagovat

No vidíš, to mě nenapadlo počítat tlustou knížku a dvě knihy. Ale rozhodně se mi to líbí. ;) Když přečtu nějaké tlusté, tak to taky tak udělám. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama