Pomsta jako sladidlo

14. ledna 2012 v 15:34 | Nelie |  Téma týdne
Čekala jsem na vhodný čas a hle, on přišel.

***
Jistě ten pocit znáte. Tak usilovně jste se o něco, nebo někoho, snažili. Dřeli jste na tom, věnovali tomu čas, přinesli tolik objetí. A výsledek? Nula. Zero. Nihil. Prostě absolutní nic.
A to naštve.
A tolik, že vás napadají takové věci, které by krajský soud ihned odsoudil doživotím.


Ačkoliv většina myslí na pomstu ve chvíli, kdy vám vaše kamarádka přebere kluka, já zabrousím trochu do jiných vod.
Mimoto... dospělý člověk dokáže vše vyřešit rozumně a tím, že ztrapníte onu osobu, vám nijak nepomůže. Spíše tak klesnete v očích ostatních pod úrvoveň kopy hnoje.

Byla tu jistá věc, na které jsem dřela. Byla jsem si vědoma svých chyb, ale taky jsem si byla jista, že jich nebylo tolik, aby ona osobu tu věc potopila až tak hluboko.
Jednoduše jeho chorobná touha mít všechno na 100% zahubí v dosti lidech zájem studovat jistý obor. Ano, jde o školu. A o jednu nevydařenou zkoušku.
Jaké jsou jeho argumetny? Není to dost odborné. Pravděpodobně chce, abysme mu v testu odcitovali celou učebnici.

Na první pohled to vypadá trochu absurdně. A vím, že jsem mohla udělat víc, ale nejsem typ člověka, který si plánuje na pohřbení veškerého společenského života tím, že se bude šprtat dnem i nocí, nejen v době zkouškového, aby měl průměr do 1,5 a ani jedno Nevyhovující.

Prostě mi nejde do hlavy, co pán s titulem po nás ještě chce.

Nejsem malé dítě. Nebudu se vzteky válet po zemi. V klidu se připravám na další termín. Už jen proto, abych tomu... tvorovi ukázala, zač je toho loket.

Ano, jsem pravděpodobně narušená, ale když se mi nevydaří zkouška, vzbudí to ve mě touhu zlepšit se na další termín na maximum. Hlavně pokud jste na takovém oboru, kde je vás chabých 30 v ročníku, tím pádem si každý zapamtuje každého.

Abych ale nevybočovala z řad mladých, ačkoliv -náct už mi delší dobu není, naťuknu i téma žárlivosti.

Jednoduše... nějaká mrcha chodí s klukem, který buď byl váš, nebo jste si něj minimálně dělali zálusk, on jevil zájem ale zčista jasna přesedl na jiného koně.
V druhém případě za to ten kluk nestojí, ale stejně ve vás vře vztek.

Useknout hlavu mu nemůžete, to je nelegální. Každý si najde svůj osobitý styl pomsty. Každý ukojí pomstychtivost jinak.
Nejlepší pomstou je ale mu ukázat, že on vám za to nestojí. Proč se spokojit již z použitým zbožím. Zaměřte se na něco nového :)

Ukažte světu a sobě, že jste již dospělí a umíte rešit věco rozumně. Představy, jak mu mixujete vnitřnosti ve vysokorychlostním mixéru, si můžete nechat pro sebe. Ostatní, zanadávat si na něj můžete kdykoliv. Od toho jsou kamarádky nebo momenty, kdy jste sama doma.

Kdy je pomsta povolena, je v případě mladších sourozenců. To jsou malí grázlíci a na ty se kodex slušnosti nevztahuje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sever-rat Sever-rat | E-mail | Web | 14. ledna 2012 v 21:46 | Reagovat

[Smazaný komentář] Za každého přivedeného na uvedené stránky dostane dotyčný penízky. Kdyby se na uvedených stránkách bloger ještě zaregistroval, dostane dotyčný větší odměnu.. Také mě to spamování štve..

Jsem postichtivý, vždy se najde nějaký způsobu, jak dotyčnému ukázat, že mi to není jedno...

P.S. Co studuješ?

2 Nelie Nelie | E-mail | Web | 14. ledna 2012 v 21:55 | Reagovat

[1]: Obecnou jazykovědu a Český jazyk a literaturu :D Výše uvedený příklad se týkal právě jazykovědy a zkoušky z fonetiky...
Kurňa, to si neumí vydělávat normálně... jak řekl jeden pán ve městě, kterému se snažil nějaký pouliční prodavač něco vnutit ,,Jdi kurva normálně makat."

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama