Kapitola 1. - Apaté

19. února 2012 v 14:49 | Nelie |  Nemesis
První kapitola, sepsaná najednou, bez přestávek, tak to berte trochu s rezervou :)
Kapitoly bduou pojmenovány podle řeckých bohů - ne, že bych jim nějak fandila, ale proč ne.
Apaté je bohyně klamu - hlavní hrdinka tu klame sama sebe, i ostatní kolem sebe. Nejedná se ale o lež. Snaží se vše vyhovět, podat věci tak, aby byli lidé spokojení. Aby nevyvolala zbytečné sváry.

***

Nový rok, nový začátek. A co teprve, když začínáte nový obor.
Díky bohu se mi do třetice všeho dobrého podařilo (konečně) složit přijímačky na můj vysněný obor. Japonská studia.
Dosud jsem jen parazitovala na předmětech dostupných i pro mimo oborové studenty. Pro srovnání, jsem v třetím ročníku Lingvistiky, druhém ročníku Bohemistiky a nastupuji do prvního roku Japanistiky, kde mám splněno víc jak polovinu určenou pro prváky. Jsem prostě Japanofil.
A co víc, i mojí kamarádce se podařilo dostat na stejný obor. Dalo by se říct, že jsme měli čest dostat se mezi ty vyvolené. Brali jich sotva padesát.

A teď jsem tady. Před budovou fakulty, která byla původně mým bývalým gymnáziem a čekám na svoji spolubojovnici. Čeká nás první informativní hodina.
Připadala jsem si jako dítě o Vánocích. Brala jsem to jako neuvěřitelný úspěch a splněný sen. Jsem Japanista. Konečně. Snila jsem o tom od šestnácti, kdy jsem zjistila, že na naší univerzitě dá Japanistika studovat. A teď o pět let později, osmnáct set za kurz TSP a celkově tisíc dvě stě za přihlášky, si mohu u této položky konečně udělat zelenou fajfku.

Zbývalo pět minut. Míjelo mě spoustu lidí, nikde jsem ale neviděla blondýnu s culíkem.
Zavrněl mi mobil. Sms - Nestíhám. Žádná novinka. Odepsala jsem, že počkám v učebně a pohlídám místa.
Dorazila jsem v momentě, kdy pán v saku, pravděpodobně ověnčený spousty tituly, odemykal posluchárnu. Pokusila jsem se vecpat do houfu, abych se mohla posadit někam mimo dohled a přitom na doslech.
Posadila jsem se k oknu, místo u něj jsem zabrala svoji taškou. Vytáhla jsem mobil a kontrolovala čas. Někdo se vedle mě posadil. Letmo jsem zahlédla melírované blond vlasy a bílou košili. Znovu mi zavrněl mobil. Už byla na cestě.
Mezitím se nám pán v saku představil. Ve skutečnosti jsem ho znala z přednášek a přijímaček… na oboru byli jen čtyři vyučující a několik externích pracovníků, s kterými jsem zatím neměla tu čest.
Slyšela jsem vrznout dveře, o chvíli později se na lavici přede mnou objevila moje taška a na místo vedle mě se posadila osoba popadající dech.
"Nejdu moc pozdě?"
"Propásla jsi představování. Měla by ses stydět."
"No jo, ani se na sebe nemůžu podívat. Zajdem pak na pizzu?"
Pokrčila jsem rameny. Pozornost jsem obrátila v pana doktora… a teď nějaké příjmení. Vítal nás v nově otevřeném (cca sedm let zpátky) oboru a procházel jednotlivé body, které bychom měli během svého bakalářského studia splnit. Společné předměty, cizí jazyka a bla bla bla.
"Promiň," ozvalo se vedle mě, "nemáš ještě jednu propisku?" Aha, slečna v bílé košili.
Aniž bych se na ni pořádně podívala, začala jsem v tašce ochotně lovit jednu ze svých sto padesáti propisek, které jsem nosila s sebou. Až když jsem jí ji podávala, prohlédla jsem si ji od hlavy k židli, na které seděla.
Skoro se mi zastavilo srdce. V hlavě mi to šrotovalo jako v hodinovém strojku. Mysl se mi proměnila v jeden velký internetový prohlížeč. Projížděla jsem facebookové profily a jednotlivé fotky. Blond vlasy, zeleno-šedé oči.
Byla to ona.
Donutila jsem ruku k pohybu a podala jí propisku. Při tom jsem se na ni pokusila usmát. Těžko říct, jak to ve skutečnosti vypadalo.
"Díky, nepamatuješ si, kdy má konzultační hodiny?"
Mám jí odpovědět? Byl by to jen krok od přátelství. A to já přece nechci. Ne s ní.
"V úterý, od čtyř do pěti. Je vždycky ale lepší mu napsat email, aby věděl, že přijdeš. Zřejmě mívá dost narváno." Musel jsem se usmát. Pokusila jsem se o vtip.
"Díky. Nemyslím si, že bych to někdy využila, ale člověk nikdy neví."
Bod číslo jedna: Je velmi komunikativní.
"To jo. Sama si každý rok konzumačky sepíšu, ale nijak zvlášť se do toho nehrnu."
Chyba číslo jedno: Reaguji bez známek sarkasmu a to zcela otevřeně a mile.
"Ty už něco studuješ?"
Bod číslo dvě: Je zvídavá.
"Třetím rokem Lingvistiku a druhým Bohemistiku, sem jsem se dostala až na třetí pokus. Hodně jsem sem chtěla. Prozatím jsem chodila na předměty odsud, kam to šlo."
Chyba číslo dvě: Prozrazuji o sobě příliš mnoho informací.
"Takže už máš něco za sebou? To se hodí."
Bod číslo tři: Dává mi na výběr. Mohu rozhovor ukončit nebo pokračovat.
"To jo, část předmětů už mám hotových. Kdybys chtěla s něčím poradit nebo potřebovala nějaké zápisky, ráda pomůžu."
Kardinální chyba číslo tři: Dobrovolně jsem pokračovala v komunikaci a nabídla jí pomoc. Jsem to ale vůl.
"Jsi hodná, moc děkuju. Ty jo, jsem ráda, že jsem tě potkala, protože z toho všeho mám hlavu jako balón."
"Zřejmě tím chtějí prváky protřídit. Řekla bych, že samotný IS a vůbec všechno je jednou samostatnou zkouškou."
Usmála se a zřejmě by mi i sdělila více ze svého života, ale usoudila, že bude lepší poslouchat pana doktora.
Sama jsem vzala do ruky mobil a napsala do sms: Vedle mě sedí moje zhouba. Připomínka mojí největší chyby. Zprávu jsem neodeslala, jen jsem mobil podstrčila kamarádce.
Zprvu nechápala. Zadívala se na slečnu vedle mě, jejíž jméno jsem již znala, aniž by se mi musela představovat.
"Všechno ti řeknu pak," slíbila jsem a vzala si od ní mobil. Tohle bude chtít hodně velkou pizzu.

Hodina skončila. Nic nového jsem nepostřehla. Bodejť, když jsem ani nedávala pozor.
"Mohla bys mi s něčím pomoct?" obrátila se na mě s dotazem zřejmě moje nová kamarádka.
"Jasně."
Proboha, proč jsem tak milá? Měla bych se mračit, sršet nenávist. Být sarkastická.
"Chtěla bych se jít podívat do knihovny a zapsat se nebo zaregistrovat, ale nevím jak. Myslíš, že bys mi to tam mohla ukázat? Jestli teda někam nespěcháš."
Mohla jsem jít s ní. Představa, že bych se o ní dozvěděla více, mě lákala. Já vím, jsem hrozná mrcha.
"Jasně. Už sis vyzvedla ISICa?"
"Jo včera, na druhý pokus," zasmála se.
"Dobře, počkáš na mě prosím tě před budovou, jenom tu něco vyřídím."
"Jasně," kývla, vzala si tašku a zamířila ke dveřím. Chvíli jsem se na ni dívala a nevěděla, co si myslet.
"Kdo je to?" ozvala se Petra.
"Tomášova holka," odpověděla jsem.

"To si děláš prdel?!" pronesla Petra už popáté.
Vskutku výstižné. Ale tohle bych si opravdu nedokázala vycucat z prstu. Jaká je pravděpodobnost, že na jenom z desítek oboru narazíte na holku svého ex… ačkoliv, on to vlastně není ex. Na tohle bych řekla ani pojmenování není.
Scházeli jsme po schodech, čímž jsem se blížila ke své sokyni. Ano, je to v podstatě moje rivalka, protože i přes ten minulý čas, s jakým o něm mluvím, můj zájem o něj žije stále časem přítomným.
"Proč se s ní bavíš?" zeptala se.
Dobrá otázka. Odpověď bude horší.
"Já ani nevím. Chtěla půjčit propisku." Kterou mimochodem má pořád u sebe. Kleptomanka. "A je celkem milá, sympatická, vlastně i hezká." Sakra! "Kdyby neměla za zadkem jeho, byla by to výjimka mezi tím stádem slepic, které se letos rojí po fakultě."
"Jenže ona ho má za zadkem. A kde je ona, bude i on," podotkla.
Ano, bude. Moje já se tetelilo blahem. Že ho uvidí. Jak ubohé. Využiji nevinnou slečnou, abych ho ukořistila do svých pomstychtivých drápů.
"Nemůžu ji tam teď nechat čekat."
"Ale můžeš. Bude to zpráva. Něco jako oko za oko, zub za zub. Teoreticky to bude dost podobné jeho ohavnému počínání."
Ach, jistě. Bez varování, čistě znenadání, bez varování. No communication.
"Nechci se mstít na ní. Ona za to přece nemůže." Jistě, navenek sladké řeči, zatímco uvnitř jsem jí měla chuť uškrtit. "Je vcelku milá, stejně se budeme potkávat, tak proč si ji znepřátelit?!"
"Prvně jsi říkala, cituji: Nějaká hnusná blonďatá nána, která vypadá jako čuník."
"Pravda, titulovala jsem ji různě." A ne zrovna hezky. "Ale zřejmě s ní strávím následující tři roky studia, byla bych sama proti sobě."
"Marti," zastavila mě a odvedla stranou od sunoucího se hloučku studentů. "Přátelství s ní tě uvrhne i do přátelství s ním. A já si nemyslím, že to je ten vztah, který ty chceš."
Takové moudro bych od ní nečekala. Ale měla pravdu. Já ho měla pořád ráda. Přes internet jsem s ním možná dokázala komunikovat, ale z očí do očí… asi bych oněměla, jako nějaká náctka, která na vlastní oči spatří svého oblíbeného herce.
"Nějak už se s tím musím vyrovnat. Obzvlášť pokud na ni bude čekat na každé zkoušce a následně ji utěšovat nebo blahopřát. Bude to jako léčba šokem."
Petra se na mě nedůvěřivě zadívala. Viděla mi až do žaludku. A možná ještě dál. Už teď věděla, že ji za pár dní budu brečet na rameni, ačkoliv ve skutečnosti neukápne ani slza. To si nechám do soukromí… s lahví lambrusca.
"Ty si zasloužíš někoho lepšího. Tebe je pro něj škoda. Vůbec pro kohokoliv obyčejného. Ty jsi úžasný člověk a já bych ti přála někoho skvělého."
"Já s ním přece nemíním chodit, je zadaný. Toho bych zřejmě nebyla schopna." Hold jsem blbá. "Chci se s ním naučit vycházet."
"Tak dobře. Počkám tě v Picolu, mám objednat pizzu?"
"Jo, a zřejmě i trochu etylalkoholu."

Zavedla jsem Annu, tak se jmenuje moje sokyně/kamarádka, do knihovny a ukázala jí, kde se registrovat. Pak jsem jí stručně vysvětlila, jak to tu chodí a ukázala ji oddělení, kde najde knihy k Japanistice. Ven jsem vycházely o víc jak půl hodiny později, obě obtěžkány knihami.
"Moc děkuju, sama bych se tam zřejmě ztratila."
"Není zač. Takže, jedeš teď domů?" zeptala jsem se. Postávali jsme před fakultou a já na sebe byla pyšná, že jsem vše zvládla bez jakýchkoliv černých myšlenek.
"Počkám tu na přítele, měl by přijít v jedenáct."
Polilo mě horko. Měla to být léčba šokem, tak proč se rovnou nevrhnout do propasti.
Podívala jsem se na mobil. Bylo za minutu jedenáct. Podívala jsem se za Annu. Byl tam on.
"Takže, kdyby něco, určitě se ozvi. Ráda s čímkoliv pomůžu," chystala jsem se rozloučit. "Musím jít, čeká na mě kamarádka. A myslím, že tvůj přítel už jde."
Naposledy jsem se na něj podívala. Byl tak dva metry od nás. Viděl mě. Netroufala jsem si hádat, co si myslí. Jak to z jeho pohledu asi vypadalo? Minulost s přítomností na jednom místě.
Lehce jsem se na něj usmála, snad na pozdrav, otočila jsem se a mířila pryč. Snažila jsem se jít normální rychlostí a pořád dokola si opakovala: Neotáčej se.
Restaurace, kde čekala Petra, byla jen pár metrů od fakulty. Stačilo zahnout za roh a…
"Počkej," uslyšela jsem za sebou. Porušila jsem zásadu a otočila se. Rychlým krokem ke mně mířila Anna, zatímco Tomáš k nám mířil normálním krokem. Vypadalo to, že i snad značně neochotně. "Nemám na tebe kontakt," řekla Anna.
"Jasně, promiň." Vytáhla jsem notes a jednu ze svých sto čtyřiceti devíti propisek, které nosím u sebe. Napsala jsem jí svoje UČO a pod tím i číslo na mobil.
"Ve středu odjíždím do Ústí a budu pryč do pátku. Nevím, jestli budu mít přístup na net. Tak kdybys něco potřebovala, napiš sms," vytrhla jsem papír z notesu a podala jí ho. Moje noční můra zatím dorazila až k nám. Díval se na mě, ale nic neříkal. Nijak nenaznačoval, že bysme se znali. "Tak zatím," rozloučila jsem se a pádila do restaurace. Tentokrát mi bylo jedno, že zřejmě vypadám jako trestanec na útěku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Saskie Saskie | E-mail | Web | 16. března 2012 v 21:46 | Reagovat

páni Sugeei, jen tak dál :3

2 RonaldoVunty RonaldoVunty | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 18:33 | Reagovat

Hola, Me gusta mucho tu sitio, ?sigue haciendolo mejor!
http://eestitan.onlinemensexdoll.bid

3 MichaelTiz MichaelTiz | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 6:22 | Reagovat

costco pharmacy pricing
<a href=http://visitwaushara.com/>pharmacy canada</a>
canadapharmacy com
<a href="http://visitwaushara.com/">canadian pharmacy no prescription</a>

4 DenGurCak DenGurCak | E-mail | Web | 28. května 2018 v 14:31 | Reagovat

<img src="http://partnerkalab.ru/wp-content/uploads/2017/09/rb2.jpg">

<b>Приветственный бонус в размере $30 начисляется после выполнения нескольких простых действий:</b>

1 Верификация персональных данных- включает необходимость верификации действующего паспорта и реального адреса.
2 Верификация личного телефонного номера.
3 Пополнение торгового счета собственными средствами на сумму $10. Клиент имеет право, по мере необходимости, вывести эти средства.

Исходя из типа выбранного торгового счета, размер приветственного бонуса составляет $30 либо 3000 Cent. Бонус может зачисляться и в евро. В этом случае, по внутреннему курсу брокерской компании будет произведена конвертация. Клиент компании имеет право на единоразовое получение данного приветственного бонуса. Бонус доступен на платформах MetaTrader 4 и 5 и счетах Fix/Pro-Cent и Fix/Pro-Standard.

<a href=http://partnerkalab.ru/roboforex-welcome-bonus-30-usd/>Подробнее как пеолучить 30$</a>

5 maryloujt69 maryloujt69 | E-mail | Web | 3. června 2018 v 14:12 | Reagovat

Hi fashionable blog
http://arab.porn.pornpost.in/?post-presley
ameture homemade porn stepmoms in heat porn free live ameature porn illegal porn video streaming porn by avtor

6 Robertwal Robertwal | E-mail | Web | 3. června 2018 v 21:44 | Reagovat

Fatty Acid (Drug Ingredient), Ламинин в Украине, купить ламинин, ламинин помог, Ламинин. Laminine LPGN, LifePharm Global Network предлагает Новый маркетинговый (компенсационный) план с 1 апреля 2018. ламинин и аминокислоты, Отзывы о Ламинине, ламинин, здоровье, иммунитет, бад, фактор роста фибробластов. Но Уже есть Альтернативный аналогичный продукт, дешевле в 3-7 раз и сильнее в 2 раза. Смотрите на сайте http://1541.ru/cms/lpgn-2018.php  

Analogue of LAMININE http://www.getyourboomback.com/#_l_2ps AminoPure (AminoBoosters) are 4 times more affordable, the concentration is twice as strong as Laminine by LPGN

Заработок без ограничения на аналоге ламинина AminoPure ( aminoBoosters - дешевле ламинина в 4 раза)) от компании Get Your Boom. Объясню за 10 минут в скайпе evg7773 Сайт http://1541.ru без ежемесячных обязательных покупок, без вложений и можно, и даже удобно многим вообще без приглашений. Это не МЛМ.
Ламинин, это уже прошлое.  Отжившее и потерявшее эффективность. Ламинин - это Дорого. Это почти невозможная для большинства участников в МЛМ возможность зарабатывать хотя бы 200 - 300 usd в месяц. Это система обязательных и очень невыгодных ежемесячных покупок продукта. МЛМ это серьезные заработки для немногих

7 mauriceim16 mauriceim16 | E-mail | Web | 7. června 2018 v 23:58 | Reagovat

New snare programme:
http://jolene.projects.telrock.org

8 shaunaek18 shaunaek18 | E-mail | Web | 9. června 2018 v 12:06 | Reagovat

Shemale sex  
http://asianshemales.replyme.pw/?private.olivia
  shemald sex transexuals free transexual fuck videos free shemaile sex trannysex

9 IsrafaceHaurb IsrafaceHaurb | E-mail | Web | 11. června 2018 v 22:27 | Reagovat

Знакомства в Израиле бесплатно

<a href=http://israface.com>Израиль знакомства в израиле подробнее по ссылке</a>

10 bridgetteis16 bridgetteis16 | E-mail | Web | 13. června 2018 v 13:17 | Reagovat

Proposal attendant moved:
http://charlie.web1.telrock.net

11 Robertwal Robertwal | E-mail | 14. června 2018 v 5:45 | Reagovat

Синдром Дауна и и чудо AminoBoosters ( AminoPure) это замена Ламинина (Laminine LPGN), но в 4 раза дешевле и сильнее. Все от д-ра Eskeland  http://1541.ru skype evg7773

<a href=http://1541.ru>AminoBoosters единственный в Мире натуральный продукт из оплодотворенного куриного яйца, способный спасать тяжело больных с самыми разными заболеваниями тогда, когда медицина бессильна. Дешевле ламинина в 4 раза</a>

<a href=http://1541.ru>Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN</a>

Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN http://1541.ru/rz1.html

<a href=http://1541.ru>Заработок без вложений, без обяз. ежемесячных покупок и Асолютно без приглашений, если пожелаете. Скайп evg7773 Работаем с Аналогом Ламинина 1 в 1, но дешевле чем Laminine LPGN  в 4 раза. Продукт спасает, Когда медицина помочь не Может априори</a>

<a href=https://www.getyourboomback.com/#_l_2ps>Kup Analog Lamininu AminoPure (AminoBoosters) w Polsce tansze 4 razy</a>

CrowdFunding International (eu) SKAM. Does not pay out money.(Краудфандинг)Мошенники. Не платят.

12 Robertwal Robertwal | E-mail | 14. června 2018 v 23:40 | Reagovat

Пятна и и чудо AminoBoosters ( AminoPure) это замена Ламинина (Laminine LPGN), но в 4 раза дешевле и сильнее. Все от д-ра Eskeland  http://1541.ru skype evg7773

<a href=http://1541.ru>AminoBoosters единственный в Мире натуральный продукт из оплодотворенного куриного яйца, способный спасать тяжело больных с самыми разными заболеваниями тогда, когда медицина бессильна. Дешевле ламинина в 4 раза</a>

<a href=http://1541.ru>Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN</a>

Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN http://1541.ru/rz1.html

<a href=http://1541.ru>Заработок без вложений, без обяз. ежемесячных покупок и Асолютно без приглашений, если пожелаете. Скайп evg7773 Работаем с Аналогом Ламинина 1 в 1, но дешевле чем Laminine LPGN  в 4 раза. Продукт спасает, Когда медицина помочь не Может априори</a>

<a href=https://www.getyourboomback.com/#_l_2ps>Kup Analog Lamininu AminoPure (AminoBoosters) w Polsce tansze 4 razy</a>

CrowdFunding International (eu) SKAM. Does not pay out money.(Краудфандинг)Мошенники. Не платят.

13 StephenThoca StephenThoca | E-mail | 19. června 2018 v 14:04 | Reagovat

Замена ( Аналог) ламинину, это AminoBoosters ( AminoPure) 1 в 1, но дешевле в 4 раза и выпускается Только на знаменитом  Экстракте YТE.
В 1 капсуле 400 - 420 мг, а  в ламинине 200.  Мир узнал о Ламинине в 2011 году, когда его начали выпускать на норвежском экстракте YТЕ из инкубированного оплодотворенного куриного яйца,  который  создал д-р Эскеланд. Ламинин творил чудеса в восстановлении здоровья там, где медицина ничего не может сделать априори. Название продукта не важно. Главное, что Восстановление ( не лечение) дает именно Экстракт YТE, его количество в 1 капсуле. Это почти панацея, настолько хорош экстракт. Можно не верить, но факты есть факты. И отзывы в интернете говорят об этом. Главный минус Ламинина -  Дорого, так как для получения эффекта пить надо МНОГО. А заработать хотя бы $200 в МЛМ Laminine LPGN могут немногие.  Пришло время более дешевого и эффективного Aminoboosters ( AminoPure) на том же сырье, тоже д-р Эскеланд, та же технология. И заработок без обяз. ежемесячных покупок, без копейки затрат, без приглашений,  на пассиве с 1-го шага доступен любому. Это партнерка.
Консультации по скайпу evg7773
Подробно на сайте http://1541.ru

Analogue of Laminine AminoPure (AminoBoosters) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN. To learn in Russian how to earn money in this projekt ( not mlm) and how to get a product at a price 4 times cheaper than Laminine, contact me on skype evg7773 http://1541.ru
English Buy http://1541.ru/rz1.html

Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN http://1541.ru/rz1.html

14 Robertwal Robertwal | E-mail | 25. června 2018 v 5:16 | Reagovat

Опухоли и и чудо AminoBoosters ( AminoPure) это замена Ламинина (Laminine LPGN), но в 4 раза дешевле и сильнее. Все от д-ра Eskeland  http://1541.ru skype evg7773

<a href=http://1541.ru>AminoBoosters ( аналог ламинина 1 в 1 )единственный в Мире натуральный продукт из оплодотворенного куриного яйца, способный спасать тяжело больных с самыми разными заболеваниями тогда, когда медицина бессильна. Дешевле ламинина в 4 раза</a>

<a href=http://1541.ru>Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN</a>

Only for USA. Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN http://1541.ru/rz1.html

<a href=http://1541.ru>Заработок без вложений, без обяз. ежемесячных покупок и Асолютно без приглашений, если пожелаете. Скайп evg7773 Работаем с Аналогом Ламинина 1 в 1, но дешевле чем Laminine LPGN  в 4 раза. Продукт спасает, Когда медицина помочь не Может априори</a>

15 christalj2 christalj2 | E-mail | Web | 25. června 2018 v 13:17 | Reagovat

Started unusual spider's web throw
http://travel.tobuy.in/?mail.karly
erotic jigsaw puzzle the erotic networks harry potter erotic erotic means erotic romance

16 Robertwal Robertwal | E-mail | 26. června 2018 v 1:02 | Reagovat

Энергияи и чудо AminoBoosters ( AminoPure) это замена Ламинина (Laminine LPGN), но в 4 раза дешевле и сильнее. Все от д-ра Eskeland  http://1541.ru skype evg7773

<a href=http://1541.ru>AminoBoosters ( аналог ламинина 1 в 1 )единственный в Мире натуральный продукт из оплодотворенного куриного яйца, способный спасать тяжело больных с самыми разными заболеваниями тогда, когда медицина бессильна. Дешевле ламинина в 4 раза</a>

<a href=http://1541.ru>Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN</a>

Only for USA. Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN http://1541.ru/rz1.html

<a href=http://1541.ru>Заработок без вложений, без обяз. ежемесячных покупок и Асолютно без приглашений, если пожелаете. Скайп evg7773 Работаем с Аналогом Ламинина 1 в 1, но дешевле чем Laminine LPGN  в 4 раза. Продукт спасает, Когда медицина помочь не Может априори</a>

17 martinafx11 martinafx11 | E-mail | Web | 27. června 2018 v 18:59 | Reagovat

My new photo blog
http://hotties.pictures.erolove.in/?entry-yadira
pain de ce jour girls taking off clothes with one there tube porn streaming foto foto memek sex hot blue shard

18 Robertwal Robertwal | E-mail | 5. července 2018 v 2:00 | Reagovat

Карцинома и и чудо AminoBoosters ( AminoPure) это замена Ламинина (Laminine LPGN), но в 4 раза дешевле и сильнее. Все от д-ра Eskeland  http://1541.ru skype evg7773

http://1541.ru Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN.

http://1541.ru Заработок без вложений, без обяз. ежемесячных покупок и Асолютно без приглашений, если пожелаете. Скайп evg7773 Работаем с Аналогом Ламинина 1 в 1, но дешевле чем Laminine LPGN  в 3-7 раз. Продукт спасает, Когда медицина бессильна. Не лекарство. Не МЛМ

19 jeanneqf2 jeanneqf2 | E-mail | Web | 5. července 2018 v 7:14 | Reagovat

My gay pics  
http://men.sexblog.pw/?pg_tyrell
  jared leto gay nigel slater gay gay show gay christian free gay chatrooms

20 nicholasxb69 nicholasxb69 | E-mail | Web | 5. července 2018 v 14:51 | Reagovat

Girls with big tits blogs    
http://glamour.sexblog.pw/?private soldier_jaquelin
  moving pictures sasuke free lesbian bondage movie nigger porn karla lopez tube porn

21 Robertwal Robertwal | E-mail | 6. července 2018 v 9:34 | Reagovat

Дети и AminoBoosters ( AminoPure) это замена Ламинина (Laminine LPGN), но в 4 раза дешевле и сильнее. Все от д-ра Eskeland  http://1541.ru skype evg7773

http://1541.ru Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN.

http://1541.ru Заработок без вложений, без обяз. ежемесячных покупок и Асолютно без приглашений, если пожелаете. Скайп evg7773 Работаем с Аналогом Ламинина 1 в 1, но дешевле чем Laminine LPGN  в 3-7 раз. Продукт спасает, Когда медицина бессильна. Не лекарство. Не МЛМ

22 IsaacLib IsaacLib | E-mail | 11. července 2018 v 22:05 | Reagovat

Get up to $ 20,000 реr dаy with оur рrogram.
We аrе a teаm of exрerienсеd рrоgrаmmers, workеd morе thаn 14 months оn this prоgrаm and now everything is reаdу and evеrуthing works рerfеctly. Thе РаyРal sуstеm is vеry vulnеrable, instеad оf notifying thе dеvеlopеrs of PayPal about this vulnerability, we tооk advаntagе of it. Wе асtivеlу use our рrogram for рersоnal еnriсhment, to show huge аmоunts of mоney on оur accounts, we will nоt. уou will not bеlieve until you try and as it is not in our intеrеst tо provе to yоu that somеthing is in yоurs. Whеn wе rеalizеd thаt this vulnerability саn bе used mаssivеlу without соnsеquеnces, we decidеd to hеlр thе rest of the pеоplе. Wе dеcided not tо inflаte thе priсе of this gоld prоgram аnd рut а vеrу low рriсe tag, оnly $ 550. In оrdеr for this prоgram to be аvailablе to а largе number оf pеoplе.
Аll the dеtаils оn our blog: http://imakara.com/imakara/search/rank.cgi?mode=link&id=31&url=https://vk.cc/8gv1pt

23 Lep Lep | E-mail | 13. července 2018 v 18:39 | Reagovat

Всем привет, подскажите иде дозволительно купить качественные уникальные пора

24 lenoreib11 lenoreib11 | E-mail | Web | 16. července 2018 v 22:39 | Reagovat

Girls with socking tits blogs    
http://bdsm.adultnet.in/?tweet.annabel
  black magic hexes need pussy now .com light brown discharge at 8 weeks pregnant musings of a mom

25 tamekazi11 tamekazi11 | E-mail | Web | 22. července 2018 v 7:58 | Reagovat

Porn from popular networks    
http://arabgirls.adultgalls.com/?pic_mariah
  boys first sexual intercourse tips animals and human porn kaviar amateur vol.111 baixar torrent cum soaked panties

26 angeltm60 angeltm60 | E-mail | Web | 22. července 2018 v 8:54 | Reagovat

Pornographic blog pictures from internet  
erotic mp free adult downloads erotic reveiw free xxx free sex videos for free    
http://matures.net.erolove.in/?kaitlynn  
  sex toy what is erotic erotic desktop wallpaper erotic role play erotic bodies

27 lulamd69 lulamd69 | E-mail | Web | 22. července 2018 v 9:35 | Reagovat

My redone gay porn spot  
http://men.sexblog.pw/?pg.ryan
  gay straight alliance gran canaria gay gay quotes gay match legalize gay shirt

28 Morrisnen Morrisnen | E-mail | 23. července 2018 v 4:40 | Reagovat

Laminine LPGN ?? Аналог ламинина AminoBoosters дешевле в 3-6 раз. В 1 капсуле AminoBoosters 400 мг, а  в Laminine 200.  Сырье, технология  д-ра Эскеланда - только разные названия.  Заработок без обязательных ежемесячных покупок и без вложений, можно без приглашений
Подробно на сайте http://1541.ru  viber +380976131437  Скайп evg7773

Analogue of Laminine AminoPure (AminoBoosters) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN. To learn in Russian how to earn money in this projekt ( not mlm) and how to get a product at a price 4 times cheaper than Laminine, contact me on skype evg7773 http://1541.ru
English Buy http://1541.ru/rz1.html

AminoBoosters are 4 times more affordable, the concentration is twice as strong as Laminine by LPGN  http://www.getyourboomback.com/#_l_2ox
To learn how to get a product at a price 8 times cheaper than Laminine, contact me on skype free tatyana.kondratyeva2 or tel.: +1(248)730-4178

Протандим. Why do people age and how can Protandim NRF 2 help slow that process? TrueScience Skincare Cream with Protandim Anti-Aging Formula is the best in peace. Buy, register ONLY for Canada, Australia, Hong Kong, Mexico, Thailand, Great Britain, USA

PROTANDIM. LIFEVANTAGE. VIDEO CHANNEL http://1541.ru/cms/protandim.-lifevantage.-video-channel.php

29 leonafv1 leonafv1 | E-mail | Web | 25. července 2018 v 8:30 | Reagovat

Updated engagement sheet:
http://brigitte.projects.telrock.org

30 socorrozd69 socorrozd69 | E-mail | Web | 25. července 2018 v 10:59 | Reagovat

My new work:
http://lila.w.telrock.org

31 Rolanddam Rolanddam | E-mail | 25. července 2018 v 23:41 | Reagovat

Hellо! I'll tell уоu my mеthоd with all thе details, as I stаrted еаrning in thе Internеt frоm $ 3,500 реr dаy with thе helр оf sociаl nеtwоrks rеddit and twitter. In this vidео уou will find more detailеd infоrmatiоn and also sее how manу millions hаvе earned thоse who hаvе been wоrking for а уeаr using mу methоd. I sреcificаlly mаdе а vidео in this сарaсitу. Аftеr buуing my mеthod, уоu will understаnd why: http://www.ur1.com/mobileleave.aspx?returnurl=https://vk.cc/8jfmy3

32 scottbt11 scottbt11 | E-mail | Web | 26. července 2018 v 0:31 | Reagovat

My contemporary page
http://photo.lube.sexblog.top/?entry.anne
daily amateur porn porn gym workout militray pow porn ball tying porn father daughter porn

33 Lizzieshing Lizzieshing | E-mail | Web | 28. července 2018 v 3:52 | Reagovat

online casino games
<a href=http://playcasinoonline24.com/>online casino games</a>
<a href="http://playcasinoonline24.com/">casino slots</a>
kasino

34 tamerafp69 tamerafp69 | E-mail | Web | 29. července 2018 v 10:23 | Reagovat

New bare pictures  
http://analamateur.adultnet.in/?megan
  free pornography videos erotic texting french erotic ancient erotic art sex free pom

35 Rogeramomo Rogeramomo | E-mail | Web | 29. července 2018 v 17:19 | Reagovat

Здравствуйте.
Напоминаем, что с 13-го по 23-е июля включительно у нас проходит скидочная акция "-30%":

http://xrumer.pro/
Хочу приобрести лицензию Стандарт со скидкой,
промо-код 13, мой логин xrumer, желаемый способ оплаты - WebMoney"

P.S. Промо-код 13 вбивать нигде не нужно, его достаточно просто сообщить в письме!

Желаем Вам удачи и высоких продаж :)

36 Williesjen Williesjen | E-mail | Web | 3. srpna 2018 v 11:03 | Reagovat

Hello.

Downloads music club Dj's, mp3 private server.
http://0daymusic.org/

Private FTP Music/Albums/mp3 1990-2018:
Plan A: 20 EUR - 200GB - 30 Days
Plan B: 45 EUR - 600GB - 90 Days
Plan C: 80 EUR - 1500GB - 180 Days

Best Regards,
Robert

37 jonbz18 jonbz18 | E-mail | Web | 3. srpna 2018 v 14:43 | Reagovat

My up to date suss out d evolve:
http://alice.web.telrock.net

38 Morrisnen Morrisnen | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 4:14 | Reagovat

Laminine LPGN ?? Аналог ламинина AminoBoosters дешевле в 3-6 раз. В 1 капсуле AminoBoosters 400 мг, а  в Laminine 200.  Сырье, технология  д-ра Эскеланда - только разные названия.  Заработок без обязательных ежемесячных покупок и без вложений, можно без приглашений
Подробно на сайте http://1541.ru  viber +380976131437  Скайп evg7773

Analogue of Laminine AminoPure (AminoBoosters) are 3-6 times more affordable as Laminine by LPGN. To learn in Russian how to earn money in this projekt ( not mlm) and how to get a product at a price 4 times cheaper than Laminine, contact me on skype evg7773 http://1541.ru
English Buy http://1541.ru/rz1.html

AminoBoosters are 4 times more affordable, the concentration is twice as strong as Laminine by LPGN  http://www.getyourboomback.com/#_l_2ox
To learn how to get a product at a price 4 times cheaper than Laminine, contact me on skype free tatyana.kondratyeva2 or tel.: +1(248)730-4178

Protandim Nrf2 в 1 миллион раз эффективнее любых антиоксидантов.
На базе Протандима Созданы удивительные крема антистарения для кожи. Они стали прорывом в мире антивозрастной косметики.
Смотрите на сайте http://1541.ru/cms/protandim-nrf1-2.php

39 SergioSpask SergioSpask | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 17:46 | Reagovat

Предлагаю за $10 за месяц рассылку Вашего объявления на 7 млн. свежих сайтов - это доски объявл., форумы, блоги, WP, гостевые. Самым мощным в мире программным комплексом для массовой рассылки с обходом большинства защит, капч, паролей на автомате.
на сайте подробнее  http://www.1541.ru/cms/reklama.php

40 Josephbox Josephbox | E-mail | Web | 5. srpna 2018 v 4:50 | Reagovat

<a href=https://searchknife.net/fair-game>an unique fair system</a> - High price inventory, the best skins cs:go

41 Davidtof Davidtof | E-mail | Web | 5. srpna 2018 v 6:04 | Reagovat

Я всегда смотрю фильмы онлайн бесплатно в хорошем качестве, всем рекомендую, переходите по ссылке

<a href=http://kino-look.ru/xfsearch/year/2017/>фильмы онлайн в качестве Подробно тут...</a>

42 Seniorsmetry Seniorsmetry | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 2:17 | Reagovat

Alarm system for senior <a href=http://purelyhealing.ca>Alarm></a>

43 lupetw1 lupetw1 | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 20:20 | Reagovat

Late-model project
http://teenbbw.yopoint.in/?gain.jazlyn
nudes erotic mp4 erotic hindi movies female erotic literature erotic emoticons

44 Keithroade Keithroade | E-mail | 8. srpna 2018 v 23:03 | Reagovat

Время беcценно. Видое https://youtu.be/XOGDX468aH8

Пользоватили форума, подскажите первый раз сделала Видео, хочу услышать ваше мнения. Сасибо за ранее.

45 kenyaka69 kenyaka69 | E-mail | Web | 10. srpna 2018 v 6:53 | Reagovat

Release porn pictures    
http://latexsex.net.erolove.in/?tweet_tessa
  illegal little pussy yo sexy teenger night shift nurse hentai direct download palmer junior middle school

46 Peterkek Peterkek | E-mail | 11. srpna 2018 v 3:34 | Reagovat

What do you think about it?
This person is selling the secret of eternal youth: http://makemoneyonlinefast90997.ka-blogs.com/7497279/a-review-of-3lab-anti-aging

47 Korot.Ira Korot.Ira | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 19:37 | Reagovat

Мой любимый Букинг закрыл продажи по Крыму. Как теперь бронировать Отели в Крыму?  

Русский букинг для Крыма mybookit.ru

48 darrylxa2 darrylxa2 | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 21:21 | Reagovat

My mod ascend:
http://yolanda.post1.telrock.org

49 Phillipraify Phillipraify | E-mail | Web | 15. srpna 2018 v 21:50 | Reagovat

<a href=http://tehmash-region.ru/>Асбестотехнические изделия</a> - резинотехнические изделия, Резино-технические изделия

50 TimothyBib TimothyBib | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 23:24 | Reagovat

<a href=https://eurodocs.cc/>паспорт ес как получить в россии</a> - как получить паспорт гражданина евросоюза, европейский паспорт.

51 Agustinwealo Agustinwealo | E-mail | Web | 23. srpna 2018 v 16:02 | Reagovat

<a href=https://maglid.ru/kostery.html>бирдекели купить в москве</a> - плоский рекламный магнит, заказать значки с логотипом недорого москва

52 victorpisk victorpisk | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 12:35 | Reagovat

Севастопольский клуб моржей Буревестник отзывы: мошенники и неадекватные люди, мы приезжали из другого конца России в Севастопольский и были очень расстроены
Клуб зимнего плавания Буревестник - худшее, что мы видели
Виктор Михайлович Пискунов - кидала и мошенник
+79787396770 вот номер этого мудака Виктора Пискунова
89787396770 это же номер говняного клуба моржей Буревестник
Виктор Пискунов и его клуб Буревестник не стоят вашего внимания

53 MiguelwhicK MiguelwhicK | E-mail | 28. srpna 2018 v 5:54 | Reagovat

Original replica Shop online ; buy Replica ; designer replica handbags, cheap wallets, shoes for sale.
Gucci, Versace, Balenciaga, Prada, Fendi, Max Mara, Dolce&gabbana etc.
https://www.instagram.com/elite_styleinua/

54 ThomasDof ThomasDof | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 17:25 | Reagovat

PTHC FORUM

Pelt CP Shortclip 2018 Aristocratic Garnering

http://vvv.unoforum.pro/?0-0

Pass‚ files 2000-2017SHANTY Classy Omnium gatherum Non-restricted 1201-1500 Files Covert showing !!! OBTAINABLE !!!!!

Siberian Mouse Garnering

Quest of Modelkids Dvd 1 - 44 Restricted showing

Predestined seeking Anal Series 1 - 25 Vernissage !!!

On the side of Pic Dvd 1 - 50 Classified showing !!! UNCONSTRAINED !!!!!

55 haroldrd1 haroldrd1 | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 1:27 | Reagovat

My up to date website:
http://carl.web.telrock.net

56 carloswl69 carloswl69 | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 23:35 | Reagovat

My brand-new effect:
http://corrine.w.telrock.org

57 vanessaxs18 vanessaxs18 | E-mail | Web | 2. září 2018 v 16:31 | Reagovat

New launched porn position  
http://hiddencam.xblog.in/?keely
  erotic thesaurus erotic dictionary erotic women erotic experiences most erotic film

58 rheanl18 rheanl18 | E-mail | Web | 3. září 2018 v 20:38 | Reagovat

New adult blog website
   online sale of shoes brief summary of jane eyre domestic violence resources for men  
http://sissyblog.twiclub.in/?profile.avery
  teen fucking with old men french maid training work in sex industry 18 young gay sex equate feminine awsh lockable maid dresses synthetic lace wig the cup tampon

59 tamidl2 tamidl2 | E-mail | Web | 8. září 2018 v 2:45 | Reagovat

My new time
http://bbwphotos.sexgalleries.top/?entry.taya
comic strip adult free porn x dose of daily porn hot and porn pic highschool porn video clips free the family reunion porn cartoons

60 Timothybib Timothybib | E-mail | Web | 10. září 2018 v 7:18 | Reagovat

<a href=https://www.xn----7sbqamfrkhj2bc3a.com>найти человека по номеру телефона</a> - Найти телефон онлайн на карте, найти человека по номеру телефона

61 Charlesdeake Charlesdeake | E-mail | Web | 10. září 2018 v 21:43 | Reagovat

Компания http://webrega.ru/ - «WEBREGA.RU» (профессиональная раскрутка сайта)- гарант вашего успеха!
Раскрутка, поддержка сайта – это постоянная работа над вашим сайтом, проводимая специалистами компании «WEBREGA.RU». Мы беремся курировать ваш проект, решать различные технические и маркетинговые задачи, постоянно работать над усовершенствованием дизайна, обновлением контента и т.д.

По-настоящему успешный сайт компании – раскрутка сплоченным коллективом опытных специалистов (программистов, вебмастеров, дизайнеров, контент-менеджеров и сео-оптимизаторов), направленная на достижение высоких результатов и получение максимальной отдачи от ресурса.

Вы можете связаться с нами удобными для вас способами и получить развернутые ответы на все интересующие вас вопросы. Цена (раскрутка сайта) может быть изменена с учетом дополнительных требований и пожеланий заказчика. Мы всегда рады долгосрочному сотрудничеству на выгодных для вас условиях.

Компания «WEBREGA.RU»: пока другие размышляют и утверждают новый план развития сайта, мы уже выводим ваш ресурс в ТОП поисковых запросов, а вы радуетесь новым клиентам!

Полный список тарифов вы можете посмотреть у нас на сайте

http://webrega.ru/news/209 - Для заказа этих тарифов вы должны зарегистрироваться на сайте Webrega.ru и создать проект в меню- vip регистрация и оплатить согласно выбранному тарифу

и оптимизация сайтов

поисковое продвижение сайтов новосибирск

раскрутка сайтов форум

62 Morrisnen Morrisnen | E-mail | 16. září 2018 v 23:39 | Reagovat

Предлагаю Рассылку в Хрумере за 10 usd  круглосуточно на 7-30 млн свежих ресурсов. Обучаю желающих интернет рекламе. Лучшее. что узнал и применяю на практике. Опыт с 1993 года. Реклама по Договору частникам и Предприятим. Ответы в скайпе evg7773 Viber  +380976131437

63 ofeliaeg4 ofeliaeg4 | E-mail | Web | 17. září 2018 v 18:47 | Reagovat

Just started supplementary project:
http://ofelia.go.telrock.net

64 blanchela11 blanchela11 | E-mail | Web | 18. září 2018 v 10:24 | Reagovat

Shemale erotic  
http://futanari.blogporn.in/?page-alessandra
  tgirl freeshemalemovies.com young shemal pic shemals chicks with dicks

65 GeorgeClupt GeorgeClupt | E-mail | Web | 21. září 2018 v 1:45 | Reagovat

like this http://freepornk2s.com/tags/Fullyclothed+sex/

66 KennethTuh KennethTuh | E-mail | Web | 22. září 2018 v 4:15 | Reagovat

<a href=https://Cashpro.cc/>обнал форум </a> - купить ип с расчетным счетом, куплю обнал

67 fayvo16 fayvo16 | E-mail | Web | 22. září 2018 v 15:37 | Reagovat

Release pictures  
http://asses.sexblog.pw/?jenna
  naked women hard sex free exotic stories erotic hypnosis free video erotic

68 auroraxj16 auroraxj16 | E-mail | Web | 23. září 2018 v 12:35 | Reagovat

Sexy pctures  
erotical erotic nude paintings daily erotic picdump erotic touch erotic fanfiction    
http://matures.net.erolove.in/?willow  
  world sex adult cartoons por xxx videos erotic mobile horror erotic

69 MiguelExelm MiguelExelm | E-mail | Web | 24. září 2018 v 10:06 | Reagovat

you can try these out  
<a href=https://coinclarity.com/coin/mgo/>https://coinclarity.com/</a>

70 Davidjag Davidjag | E-mail | Web | 25. září 2018 v 16:23 | Reagovat

fit website http://dasex.net/dir.php?dir=13

71 Jacobwramb Jacobwramb | E-mail | Web | 25. září 2018 v 17:20 | Reagovat

Nu rata cele mai noi vesti din lumea tehnologiilor smart<a href=https://infoteh-news.blogspot.com/2018/09/samsung-galaxy-s10.html>.</a>

72 Morrisnen Morrisnen | E-mail | 1. října 2018 v 3:44 | Reagovat

Analogue of Laminine AminoBoosters ( AminoPure) http://www.getyourboomback.com/#_l_2ox are 3-7 times more affordable as Laminine by LPGN. To learn how to get a product, contact me at t.+12487304178 Skype tatyana.kondratyeva2

73 Kennethmat Kennethmat | E-mail | Web | 8. října 2018 v 20:06 | Reagovat

<a href=https://www.twtracker.org/>spy twitter</a> - hack twitter, download program + for hacking twitter

74 Mathewemilm Mathewemilm | E-mail | Web | 11. října 2018 v 3:56 | Reagovat

<a href=https://www.affiliate-programs.biz/native-ads-advertising/>Native Ads Advertising in Affiliate Marketing</a> - how to choose a site niche, BlackLists vs WhiteLists in Affiliate Marketing

75 Loan Cash Loan Cash | E-mail | Web | Středa v 21:10 | Reagovat

guaranteed loan <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">personal loans guaranteed approval</a> personal loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loans guaranteed approval</a>

76 WillieTeash WillieTeash | E-mail | Web | Včera v 11:05 | Reagovat

<a href=http://oshisha.cc/catalog/tabak-tangiers>табак tangiers</a> - burn табак, табак serbetli

77 Edwardmaw Edwardmaw | E-mail | Web | Včera v 23:08 | Reagovat

<a href=https://bestchange.pro>лучшие обменники</a> - обменник, мониторинг обменников

78 Thomassig Thomassig | E-mail | Web | Dnes v 10:29 | Reagovat

browse around this website <a href=https://falco3d.com>3d engine</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama