Déjà vu

28. března 2012 v 19:19 | Nelie |  Články
aneb jak se nepoučit z vlastních chyb.

***
Představte si, že jdete ulicí a tam dole, mezi tím vším bordelem a smetím, uvidíte krásnou bílou sněženku. Možná vás hned napadne: Jaro je tu.
Tak něco podobného mi teď probíhá hlavou.
Je to zase tu.

Stejný začátek... se stejným koncem? Upřímně doufám, že ne... jaksi tak nějak nemám už kam níž spadnout. Kdyby mě vyrazili ze školy, šla bych spáchat harakiri.

Jde mi o to, že vzhledem k předešlým zkušenostem, bych měla být schopná se poučit z chyb. Určitým věcem se vyvarovat a být trochu obezřetnější. Dokud to jde.

Určitě každý z nás něčeho lituje. Možná špatného rozhodnutí nebo klidně i unáhlené koupě... všechno to má v podstatě společný základ. Vedla nás k tomu nějaká touha, přesvědčení. V určitém momentě bysme tu věc neudělali, nebo bysme jí nedovolili se stát, kdybysme nebyli nad polovic rozhodnuti.
Jen by mě zajímalo, jak se pak takových věcí podruhé vyvarovat? Jak do toho zase nespadnout?

Hodil by se nějaký manuál.
Ale, asi jako mladou holku toučící po kostnaté postavě nepřesvědčitě, že jí to může stát život, tak sami sobě nevtlučete do hlavy, že tohle vám spíš přitíží.

Jsme tedy tak nepoučitelní? Je to v nás zakořeněné tak hluboko, že nejsme schopni sejít z cesty a vydat se jinou. Je to přece tak, že jsme sami strůjcem svého štěstí, svého života. Na základě našich rozhodnutí. Tak proč, když dojde na určité věci, necháme se strhnout, bez ohledu na rozum. Proč se v určitých věcech tolik řídím srdcem?

Příliš netoužím být chladným kusem balvanu bez citů a trochu toho šíleného ohně, ale na druhou stranu... bylo by neskutečně fajn, kdybych dokázala v klíčových momentech rozhodovat rozumem, ne srdcem.

Nebo si možná budu házet kostkama, jako Sheldon z TBBT ^.^

A na závěr, jako hlavní číslo našeho představení, můj kousek jara... takhle mi to bohatě stačí. Aniž bych musela lízt na slunko a proměnit se v grilovaný rajče.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama