Hodina Země - 60 mnt slávy Matky Země

31. března 2012 v 21:13 | Nelie |  Články
Budiž tma...

***
Na začátku byl nápad... a rozrostlo se to v celonárodní fenomén.
(A teď nemluvím o Harry Poterovi, ani rádoby "upířím hitům")


Hodina Země. Šedesát minut, kdy se celá Země spojí v jedno... kdy zúčastnění myslí na jednom, žijí pro jednou, jdou za jedním cílem. Alespoň na tak krátkou dobu projevit úctu naší Matce Zemi.

Samozřejmě se to neděje v jeden čas. Událost se šíří po časových pásmech... cca hodinku po západu slunce (odhad jen z pozorování).
Každá země tuto událost oslavuje po svém... společnou to má jednu věc. Tmu. Alespoň na 60 mnt ulevit Zemi od balvanu na jejích bedrech.
Vypnout světla, lampy, odpojit notebooku od adaptéru. Vyškrtnout slovo elektřina z anšeho slovníku.
I sebevětší zásvislák to zvládne.

Internet
Servery jako Seznam.cz, youtube.cz/com se připojili, jak jen je to ve světě internetu možné a propůjčili možnost zhasnout stránku.


Svět
Facebookem se dnešním dnem postupně šířily zprávy, jak v jednotlivých zemích potemněly reprezentativní budovy, památky... Loňský rok (a určitě nás čeká i letos) centrum připravil sérii fotek před a po, dke jsme mohli krásně vidět, co dokáže taková maličkost. Některé budovy zmizely celé pod rouškou noci.
Přidávám fotku ze dneška, ze svého oblíbené Japonska - Tokyo, kde pohasla známá Tokijská věž.


ČR
Prozatím jsem nepátrala jak je to v ČR obecně, tak přináším aspoň zprávu od nás z bytu číslo 10.
Rodinu se toho neúčastní, nicméně já sedím jen při světle solné lampy, hodinové zásobě energie v baterii mého počítače a zbytku 2l CocaColy :D


Poslední, co mohu říct a přinést jsou obrázky z mého okna... jak jsou na tom tedy Bohunice?
Prvně fota z cca 19:45.



A teď fota přesně z 20:30




Jak je vidět, Campus stále svítí... upřímně nechápu proč. Vypadá to jako vstup do bordelu a je to archiv, tudíž jeho zhasnutím by městu tolik neubylo.
Bohužel, i jak jsem se koukala po domácnostech, světla svítila a rodina stále bdila... ani po půl hodině se situace nijak nezměnila.
Jen pár oken v protější nemocnici pohaslo. Zda-li úmyslně, klaním se pacientům.

Je mi jasné, že jsou tu i odpůrci. Celý dnešek slýchávám, jak se z toho elektrárny zcovknou a bla bla bla... ale zkusme se na to podívat z jiného úhlu.

V dnešním světět je skoro zázrak, že se v jednu chvíli (ačkoliv to tak tedy není) spojí lidé z celé země a bez ohledu na národnost, vyznání, myslí na to stejné.
Je úžasné, jak něco takové může spojit lidi... i jen na těch 60 mnt... i jen na tak krátkou dobu, ale zamysleme se.
Odstraňmě na chvíli časová pásma. Jen na chvíli si přestavme, že Hodina Světa se koná na celém světě v jeden moment. Možná nám to líp pomůže náhlednou hlouběji do tak skvostné chvíle. I když je mezi námi jazyková bariéra, v jednu chvíli jsme jedno. Gay či heterosexuál? Na těch 60 mnt jsme jedno. Křesťan nebo muslim? Na tu jednu malou hodinku jsme jedno.
Jsme jeden svět. Jedna Země. Všichni jsme lidé. A v podstatě v těchto 60-ti mnt se koná zátrak. Je to moment, kdy jsme si všichni rovni.

A tak se vám z černé hodinky hlásí Nelie osobně ^.^

A že nic nevydíte? Věřte mi, já taky ne :D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 d-meadow d-meadow | Web | 5. dubna 2012 v 14:04 | Reagovat

O tom jsem nikdy neslyšel.Škoda že jsem se o tom nedozvěděla dříve.TAky bych zhasla :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama