Budiž světlo

19. dubna 2012 v 11:52 | Nelie |  Téma týdne
Dostala jsem neodvratnou touhu psát >D

***
Bůh řekl: "Ať je světlo!" - a bylo světlo. Bůh viděl, že světlo je dobré, a Bůh oddělil světlo od tmy. Bůh nazval světlo "den" a tmu nazval "noc".

Bůh to měl jistě zmáknutý. Tuhle část, o stvoření světa v sedmi (či snad šesti?) dnech si apamtuju už z dětství. O ní to ale dnes rozhodně nebude.

Upřímně... slovo světlo ve mě evokuje slunce, slunce pak teplo a teplo... no to je jiná kapitola.
Světlo je pro mnohé symbolem dobra, naděje, útěchy, klidu, zapomění, a tak dále... Osobně proti tomuto rutinnímu pohledu nic nemám. Přesto ale můj pohled na ,světlo, je krapet opačný.

Vezmu-li světlo ne jako konkrétní pojem, jako záři vycházející z baterky či reflektorů, ale jako symbol něčeho uklidňujícího a dobrého, přiznávám, že moje ,světlo, je trochu jiné.

Pro mě je ,světlo, tma... noc... hodiny a hodiny od zatmění po svítání. Svoje ,světlo, vidím v zimě... sněhu... mrazu. Svoje ,světlo, vnímám v hudbě.

Měla bych se jít léčit? No, možná... kdo ví.
Je to o osobitém vnímání světa kolem. Každý se na věci dívá jinak.

Jsem noční sova, o tom žádná :D Na zkoušky se učím zásadně noc před... a to jsem schopná se našprtat nekonečné množství textu. Pokud se mi pod hledáček nepřiplete nějaký dobrý film či hra.
Píšu převážně večer, za tmy... nebo pokud prší, nebo pokud sněží. Podle toho, co konkrétně chci napsat, se doladím hudbou. V mobilu mám ty nejpřesládlejší lomeno nejdepresivnější písničky pro dramatické a srdceryvné části. A samozřejmě tvrdší kalibr, hukot do uší, pro krapet veselejší a pozitivněji naladěné momenty. Doteď si u svých pvoídek pamatuju, za doprovodu jaké hudby či nálady jsem je psala. Jestli se mi podaří někdy něco vydat, měla bych speciálně pdoěkovat intrepretům, kteří mi našeptávali do uší svoje slova :D

V kostce... dnem je pro mě noc, světlem tma, dobrým počasím sníh a mráz.
Mám krapet otočené vnímání :D

Na závěr opet roznašecké záběry jara :DA ještě prosba/dotaz. sama designy tvořit neumí/či se mi nechce :D Každopádně jsem si říkala, že bych chtěla změnu. Pořád jsem nenašla tu pravou stálici pro svůj blog. Jestli tedy víte o někom, kdo stále a aktuálně dělá designy na přání, dejte mi prosím vědět.
Nebo pokud znáte nějaký dobrý blog s designy... sama jsem jich prošla spousty, ale jsem celkem náročná :D Stylem to musí být jako můj současný. Vše nalevo, světlejší, nic seriálového... ideální by byl design s knihami + kanji pro bundan (v japonštině literatura), či něco podobného... asi toho chcu fakt moc :D
Ale budu ráda za každý odkaz, radu... :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 19. dubna 2012 v 22:55 | Reagovat

Ať už je tu opravdu to jaro.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama