Kniha I. Pýcha a předsudek

22. dubna 2012 v 10:57 | Nelie |  Knihy v mých myšlenkách
Tento projekt úzce souvisí, tedy pro mne, s projektem Knižní výzva. A abych navnadila další, zde je blog, odkud mám tento geniální projekt http://abyss-mystery.blog.cz/1201/knihy-v-mych-myslenkach-sezona-druha

***
Po přečtení nějaké knihy máme zodpovědět na šest otázek. Snad se blog nebude zlobit, že následující část je zkopírovaná z jejich článku:

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
+ (od minulého ročníku nově) se pokuste ještě knihu ohodnotit pomocí nějakého měřítka, můžete hvězdičkovat (jedna hvězdička nejméně a pět nejvíce) nebo číslovat a procentovat (1/10 - 10/10 či 1% až 100%)
***
Tak jdeme na to:

1. Proč? - Upřímně mě navnadil film. Bez něj nevím, zda bych po knize sáhla. Prostě jsem chtěla vědět, jak je láska jejich dob popsána slovy.
2. Dvě slova - srdcová záležitost (svým způsobem je mi ta kniha hrozně blízká)
3. Jedno slovo - promluví (ta kniha opravdu umí promluvit do duše)
4. Postavy - paradoxně jsem se ztotožnila s panem Darcym. Ten chlap tak zoufale Liz miloval, pro mě byl on hlavní postavou. A Liz jsem měla sto chutí občas nafackovat
5. Positivum - těžko říct, zda to mohu považovat za positivum... snad jen, že se pan Darcy nevzdal. I přestože ho tolikrát odmítla, nepřestal ji milovat, nezanevřel na ni
6. Negativum - tohle je čistě moje osobní záležitost a asi je to vinou mé neinfomovanosti o době, ale... vadil mi překlad. Místy jsem si řekla: Opravdu by to tehdy takto řekli?

+ Hodnocení: Pokaždé budu hodnotit nějakým jiným obrázkem. Dnes to bude kanji pro lásku - AI

z 5

Nechci strhávat nic za překlad, to je jen můj osobní pocit. Jinak jsem byla z knihy nadšená.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama