Google 23. 6.

23. června 2012 v 15:43 | Nelie |  Google "selebruje"
Dnes včas... ^_^

***
Dnes je 100. výročí narození Alana Turinga a Google nám přináší jedno ze svých interaktivních log. Podle mě zatím jdno z nejlepších, nad kterým si vyhrají mladí i staří.

Kdo to byl Alan Turing?
Už od prvního pohledu na google-logo (nuly a jedničky) je jasné, že to má co dočinění s matikou. A taky že ano.

Pan Turing byl britský matematik, logik, kryptoanalatik (neotvírá krypty, jde o vědu dešifrování) a zakladatel moderní informatiky - takže ajťáci, na kolena a klanět se :)

Zavádí pojem Turingova stroje... teoretického modelu obecného výpočetního stroje, který se stal jedním ze základů informatiky (poslední věta doslova citovaná z wikipedie - to víte, ženy).

Byl odsouzen za vztah s devatenáctiletým mužem - v tehdejší době v Británii trestné - a musel si zvolit. Roční vězení spojené s prominutím trestu, což s sebou ovšem neslo roční hormonální "léčbu". Nebo dávky estrogeny na snížení libida po dobu jednoho roku. Což se ovšem rovná chemické kastaraci.
Alan si zvolil možnost číslo dvě.

Zemřel na otravu kyanidem draselným, kterým bylo napuštěno jablko, ze kterého si ukousl. A to roku 1954.

Roku 2009 se britský premiér Gordon Brown jménem britské vlády omluvil Alanu Turingovi za křivdy způsobené mu v případu začení za homosexualitu.

Omluvu zveřejnil list The Daily Telegraph.
"Jménem britské vlády a všech těch, kdo díky Alanově práci žijí svobodně, říkám: Je nám to líto. Zasloužil jste si něco lepšího. Není přehnané říci, že bez jeho mimořádného příspěvku mohly být dějiny druhé světové války mnohem rozdílnější. To, za co mu musíme být vděčni, staví do ještě hroznějšího světla fakt, že se s ním jednalo tak nelidsky."

Na jeho počest je udílena Turingova cena, nejdůležitější informatické ocenění.

Google na počest narození Alana Turinga vytvořil logo, na kterém se pomocí různých kombinací šipek, 0 a 1 a dalších prkotin musíte trefit do nulovo-jedničkového kódu. Stroj vám pak výsledek zkontroluje.
Pokusů máte kolik chcete, tudíž do závěrečného levelu se dsotane každý.
Levelů je tolik, co písmenek v slově "GOOGLE"... jak úspěšně procházíte levely, vybarvují se vám jednotlivá písmenka.
Slyšely jste o Alanovi Turingovi?
Osobně se přiznám, že jsem ani jeho jméno neznala. Dodneška ^_^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama