Kudy? Tam!

25. června 2012 v 7:23 | Nelie |  Téma týdne
Tak zas jednou... aby se neřeklo. Ačkoliv cestování není téma, ke kterému bych měla co říct. Beru to ale jako trest (a poučení do budoucna), že jsem nenapsala nic k tématu "Krása", na ktré jsem se tak těšila.

***
Já zas tolik necestuji.
Byla jsem se školou, asi v tercii či kvartě, na deset dní v Anglii. To jsem poprvé viděla moře.

Nejdříve na trajektu.
Pamatuju si, jak jsem oněmněla úžasem, když jsem uviděla tu obrovskou loď a to nekonečné moře.
Zatímco ostatní posedávali v křeslech a měnily barvy duhy, já se s chutí procházela po palubě (či jak se to správně nazývá - prostě venku), kam mi jen cedule dovolily. Vybavuje se mi šedá barva. Moře bylo šedé. Nebe bylo šedé. I ten trajekt byl šedý :D Vše bylo jako jedno.
Podruhé na pláži, jejíž jméno už si nepamatuji. Vím, že tam bylo zábavní molo.
Zrovna dost foukalo a projít se podél može, znamenalo získat nový účes vystužený mořskou solí. Ale co na tom, že jsem měla vlasy drátěnku. Moře bylo fascinující.
Na zpáteční cestě to s náma na trajektu házelo ještě víc. Ven bylo zakázané chodit, tak jsem obdivovala divoké vlny alespoň skzr okýnka.

Asi v šestnácti jsem pak byla s babičkou v Bratislavě.
No, jsem ráda, že jsem se tam podívala, ale větší zážitek mám z Prahy :D Nicméně jízda luxus vlakem stála za to :D

V sedmém ročníku (rok před maturitou) jsem byla s třídou ve Vídni. Co víc, ve vánoční Vídni.
Nejdříve výstava Van Gogha - úžasné. Jsem tak trochu ulítlá na obrazy...a je celkem jedno, čím jsou malované. Na olejomalbách dokážu hodiny obdivovat tahy štetcem. Na kresbách tužkou zase stínování.
No a pak Vídeň... nezapomenutelný zážitek. Toho jídla... ty jejich bramboráčky, a ovoce v čokoládě, kaštany... nejvíc jsem se těšila na jablko v karamelu. A samozřejmě jejich punč, který dostanete ve slušivém hrnečku, který buď vrátíte (a oni vám vrátí peníze, které jste dali jako zálohu) nebo si ho můžete nechat. Můj je samozřejmě hezky tady, v Brně a slouží doteď.

To byl myslím můj poslední výlet do zahraničí.
Jinak cestuju spíše po ČR, ačkoliv to taky není žádná slává.
Moravu mám proježděnou, to jo... skrz dovolené, výlety, atd... svoji Moravu znám relativně dobře a každé léto se těším na dovolenou. Na ten klid přírody... žádná auta, žádný stres... a jak se tam krásně spí. Čerstvý vzduch (což poznají hlavně ženy - vlasy se tam skoro nemastí, nikde bordel, atd... pohádka), všude zeleň - to je prý dobré na oči, naprostá volnost pohybu (letos plánuju chodit brzo ráno běhat, abych nevyšla ze cviku vstávání na 5, budu chodit na dovolené běhat).

Půjdu-li do menších měřítek, tak Brno... no centrum mám prošlapané - ale nesmíte se mě prát na ulice :D Jako správná brňačka vím houby.
Pak znám akorát rajóny, které jsem chodila... Bosonohy, celé Bohunice a Starý Lískovec - tady už se mě na ulice zeptat můžete, dokonce už si i pamatuju jména na schránkách :D
A samozřejmě naše lesy... tedy tu přilehlou část, jako jsou Bohunice, vzadu Moravany, Bystr a přehrada, ohrada s prasátky, Kohoutovice... vypustit mě třeba na Vinohradech... to je přece jen na druhé straně Brna a prozatím jsem neměla tu čest.

Tak, to je moje cestování.
Denně ušlapu tak 8 km, v sobotu jen 6 km - to není pošta, jen noviny :D Přesto v pase mám všechny listy prázdné.

A přání do budoucna?
Jako japanofil, určitě japonsko... minimálně na půl roku... ovšem nejlíp na rok, aby zastihla všechny slavnosti a svátky. Chtěla bych Japonsko poznat, co nejlépe.
Pak asi Francie... ale spíše okrajové částí... Paříž mě tolik neláká.
Díky známé i Rusko - Petrohrad... tam je ale prý těžké získat vízum. A dle slov jiné známé, je to tam i dost nebezpečné (byl jste tam někdo?).
A dál? Kamkoliv mě osud zavede... nejsem vybíravá a za každý výjezd z domu jsem ráda :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 FanFiction-Klub FanFiction-Klub | Web | 25. června 2012 v 9:39 | Reagovat

Ahoj :) Najskôr asi patríš k ľuďom, ktorí keď uvidia reklamu, bez milosti ju vymažú. Prosím ťa, aspoň v tomto prípade nám venuj minútku pozornosti :) V prípade že rada píšeš, chceš sa stať spisovateľkou alebo žurnalistkou, navyše máš dostatok fantázie, navštív náš blog, ktorý je akýmsi centrom príbehov- fanfictions, no zároveň aj strediskom potencionálnych spisovateľov, ktorí sa neboja ukázať svetu svoj talent. Ak medzi nich patríš aj ty, neváhaj a zaregistuj sa u nás. Podrobné info nájdeš na blogu. Vopred ti Ďakujeme :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama