Kniha II. Smyčka

6. července 2012 v 11:48 | Nelie |  Knihy v mých myšlenkách
Začalo léto, nadchází menší volno, tak jsem se vrhla zpět do víru své vášně... čtení :)

***
K samotné knize napíši něco do rubriky/projektu Knižní výzva a posléze doplním i sekci recenze.
Teď k otázkám.

1. Proč? - Stála v levných knihách 29 Kč. Už dlouho jsem si tohoto spisovatele (japonského) toužila přečíst, hlavně kvůli jeho knize Kruh (která jsem vlastně první knihou této trilogie), na zakládě níž byl i natočen americký "horor" (americká verze je prý slabý odvar, velmi slabý odvar, oproti japonskému Kruhu)
2. Dvě slova - fascinativně pohlcující (doslova vás to do ní vtáhne)
3. Jedno slovo - naučí (kniha je míst napsaná vcelku odborně, ale rozhodně neznalost termínů nebrání v čtení, naopak myslím, že laikovi v oboru vědy a lékařství se kniha zalíbí mnohem víc)
4. Postavy - zda se jde v této knize s někým ztotožnit... asi Reiko, mám-li to brát tak, která postava se mi nejvíc a podobá a u které si nejvíce říkám ,,toto bych taky udělala"...
5. Positivum - kniha sama o soba. Každá stránka, každé slovo... na to, abych si přečetla Smyšku v originále si ještě počkám, ale sama za sebe musím pochválit překlad.
6. Negativum - ne, tak tady by to pro měl přímo heorický výkon... nepamatuji si, že bych se nad něčím zadrhla a pokud ano, bylo to spíše tím, že mě kniha donutila nad tím zauvažovat, hledat vysvětlení a po čase ho sama nabídla. Takže tato kniha za mě nemá nic, co bych jí zkritizovala. Pan Koji Suzuki je mistrem svého umění.

Sama jsem tuto knihu četla bez znalosti předešlých dvou a nijak mi nepřipadalo, že bych o něco přicházela. Asi jsem měla štěstí, třetí díl je takovým rozuzlením předešlých dvou. Sama jsem se připravila o největší šok a rozuzlení.
Možná je to tato informace tak trochu výhoda, možná je to dost velké mínus.
Nedokázala jsem si představit, jak na sebe mohou knihy navazovat, dokud jsem si to nepřečetla na internetu. Geniálně vymyšlené.z 5

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama